V Droužkovicích se od devíti hodin dopoledne můžete kromě již tradičního prodeje produktů místních producentů těšit na výstavu předmětů, které používají včelaři. Spatříte například starodávný úl, klád, medomet a mnoho dalšího.

Připravena bude také ochutnávka různých druhů medu, kravského a kozího mléka, teplého mléka s medem, teplé medoviny a medových perníčků. K vidění bude také ukázka ručního dojení koz či prezentace o včelařství a tradičně nebude chybět ani nová a stará zemědělská technika.

Kolem poledního se můžete těšit na předání prvních certifikátů KRUŠNOHOŘÍ Regionální značky místním producentům.

V tombole se bude hrát o divočáka

V čase oběda také proběhne slosování tomboly. Lístky do tomboly se budou prodávat za deset korun a celý výtěžek bude věnován na konto Matýsek 0807194379/0800. Vítězové se mohou těšit na dárečky od místních producentů, poskytovatelů služeb, zemědělců i trhovců. Hlavní cenou je tentokrát divočák o velikosti lončáka.

Po tombole je připraveno slavnostní předání speciálního vozíku Matýskovi Reineltovi, který je tváří konta MATÝSEK. Vozík byl pořízen za 37 590 korun. Částku 36 101 korun se přitom povedlo získat během akce První vyjížďka pro Matýska, která se konala 24. července v Droužkovicích.

Na obloze budou létat draky pro Matýska

Následovat bude benefiční koncert pro konto MATÝSEK 0807194379/0800, kde zahrají bez nároku na odměnu skupiny ALBUM a LOCHNESS a ve čtrnáct hodin zahraje známý písničkář, žijící v Droužkovicích, Jindra Kejak.

Souběžně s benefičním koncertem budou děti pouštět draky a proběhne soutěž o nejhezčího létajícího draka pod názvem Pouštíme draka pro Matýska.