V noční můru se proměnila vysněná dovolená téměř tří desítek lidí. Majitelka chomutovské cestovní agentury Tina Tour si od nich totiž vybrala peníze na cestu, kterou jim nikdy nechtěla zprostředkovat.Po ročním vyšetřování konečně stane před soudem, hrozí jí až osm let za mřížemi.Martina Schýbalová musela mít podle výpovědí poškozených zákazníků velmi silný žaludek. Dokázala totiž peníze vytáhnout z lidí, kteří na dovolenou spořili roky, ale i od muže, který nebyl na dovolené kvůli práci čtyři roky a který chtěl vzít s sebou do Turecka také svého čtyřiasedmdesátiletého otce a osmiletého syna, který trpí astmatem.

Podvedla i otce postiženého syna

To ale není vše. Dokázala podvést i svého známého, který má doma těžce nemocného syna trpícího svalovou dystrofií a nemocnou ženu, která potřebuje pečovatelku. „Tohle všechno věděla. Věděla, že je to pro mne moc důležité, že je to jako rehabilitace. Ani to ji nezabránilo, aby nás takhle okradla," svěřoval se se svým zklamáním Chomutovskému deníku již začátkem letošního roku Zdeněk Hrdinka. On sám přitom již s Tina Tour několikrát vycestoval a s paní Schýbalovou si dokonce tykal.

Čtyřiatřicetiletá majitelka cestovky, která sídlila v Ruské ulici, podváděla své zákazníky více než rok. Původní škodu, kterou způsobila svým zákazníkům, odhadovali policisté na začátku vyšetřování na půl milionu korun. Nakonec se však počet poškozených zdvojnásobil, stejně jako suma, o kterou důvěřivé zákazníky připravila. Nyní již policisté obvinili Maritnu Schýbalovou z podvodu a v jednom případě ze zpronevěry.

„Již proběhly všechny výslechy. Vyšetřovatel vyhotoví návrh na žalobu, který předá na státní zastupitelství," informovala policejní mluvčí Marie Pivková.

Podle ní převažuje především trestný čin podvodu, za který může jít žena do vězení na dobu od dvou do osmi let. Za zpronevěru by pak za mřížemi mohla strávit jeden rok až pět let nebo by ji čekal peněžitý trest. Policisté vypátrali celkem dvacet sedm poškozených a škoda dosáhla téměř milionu korun.