Vypečení šéfové, kteří takto oklikou posílali peníze vybraným lidem, už jsou pryč. Klid však mít nebudou. Město totiž hned poté, co dalo dohromady výsledky auditu, podalo trestní oznámení. „Je na neznámého pachatele a pro podezření z několika trestných činů," potvrdil Chomutovskému deníku náměstek primátora Marek Hrabáč. Hlavní je hrubé porušení povinnosti při správě cizího majetku, ve spise však figuruje také zpronevěra či podvod. Odpovědnost podle vedení města nese i bývalé vedení Chomutova, konkrétně bývalý náměstek primátora Jan Řehák, který městské policii velel.

Není divu. O tom, co se na městské policii dělo, už jsme psali. Vyplácení obrovských odměn pro úzkou skupinu lidí, podivné nakupování materiálů i služeb nebo chybějící skútry pro hlídky. Ty městská policie zaplatila, ale nikde nejsou k nalezení.

Nové vedení města o tom informovalo koncem dubna poté, co všechny nešvary odhalil nařízený audit. Jeho plné znění ale město poskytnout nechce. Když o něj žádal Chomutovský deník podle zákona o svobodném přístupu k informacím, zdůvodnil odmítnutí tím, že výsledky auditu jsou určené pouze pro vnitřní potřeby magistrátu a také že by jeho zveřejnění mohlo narušit policejní vyšetřování.

Městská policie je od konce dubna bez ředitele. Z výběrového řízení vzešli dva vhodní kandidáti, jednoho z nich jmenují zastupitelé novým šéfem strážníků zřejmě na červnovém zasedání.