Nejlepší podmínky pro lyžování má díky své poloze a zásobám umělého sněhu z počátku sezony Klínovec. „Noční mráz nám opět umožnil spustit zasněžování. Na sjezdovkách leží zhruba 40 až 60 cm sněhu. Čekací doby u lanovek jsou nulové," informují provozovatelé areálu. Upraveny jsou sjezdovky Dámská, Pařezovka, Přemostěná a Slalomák a v provozu jsou lanové dráhy CineStar Express, Dámská a SUZUKI.

Ochlazení pomohlo i areálu Neklid na Božím Daru.„ Pokud nynější trend počasí vydrží, počítáme s obnovením provozu skiareálu v pátek. V provozu bude sedačková lanovka s přilehlou sjezdovkou Moser a vlek a sjezdovka Za Prahou. Díky přírodnímu sněhu, který napadl v minulých dnech, je tedy Neklid pohodlně přístupný z Božího Daru," informoval mluvčí areálu Filip Majkus. Dokonce i ve snowparku bude připraveno několik překážek. Jezdí se s 20procentní slevou. Na Božím Daru jsou sjízdné i některé běžecké tratě, ale nejsou upravované.

Asi pět centimetrů nového sněhu je i na Bublavě. „Ve čtvrtek jezdíme pouze na vleku a sjezdovce Střední Bleiberg. Od pátku bude v provozu také Lanovka Stříbrný potok a Lesní sjezdovka," informují provozovatelé areálu.

V Ústeckém kraji se jezdí jen na jednom svahu a v areálu Zadní Telnice na Ústecku. „Snažíme se zasněžovat dál, ale potřebovali bychom o pár stupňů nižší teploty. Určitě dál pojede Meva a uvidíme, jestli se nám o víkendu podaří rozjet ještě jeden vlek," řekl vedoucí střediska Jindřich Holinger. Příští týden chce středisko uvést do provozu novou lanovku. Tento týden na ní konalo cvičení a včera prošla posledním zátěžovým testem. „Už máme všechny potřebné dokumenty a hned na začátku příštího týdne bychom měli získat osvědčení pro provoz," doplnil Holinger.

Vleky zatím stojí v Klínech na Mostecku. „Tento víkend ještě nepojedeme, nechceme, aby lidé jezdili po kamenech, takže budeme dál zasněžovat a uvidíme, kdy vleky spustíme," řekl Josef Dlouhý z klínského areálu.

Provoz nezahájí ani Sport Centrum Bouřňák. Tam situaci navíc komplikuje spor o pronájem části pozemků, na kterých leží úseky některých sjezdovek. Nahoře jsou je navíc navezeno několik balíků slámy a velké betonové skruže. Ke sporům navíc přibyly ještě nájezdy zlodějů. Už dříve někdo ukradl kabely k lampám využívaných pro večerní lyžování. Před několika dny zase nějaký lapka odcizil kabely u sněžných děl.