Šťastný konec měl díky zasahujícím policistům nápad dvou malých dívek ve věku 9 a 10 let, které si chtěly v závěru minulého týdne předvánoční odpoledne zpestřit klouzáním na ledové ploše rybníku v parku v Chomutově. Pod devítiletou holčičkou se propadl led, zůstala po hrudník ve vodě, z níž se nedokázala sama dostat.

"Kamarádka, která jí chtěla pomoci, se také propadla do vody. Podařilo se jí ale dostat na břeh. Naštěstí kolem rybníku procházela žena, která ihned volala na tísňovou linku o pomoci. Na místo okamžitě vyrazili policisté z chomutovského oddělení hlídkové služby, Vladimír Lhotský a David Pěnkava. V parku byli ještě před přivolanými hasiči," sdělila mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská.

Peníze. Ilustrační snímek.
Z ženy z Chomutova vylákal půl milionu. Podvodník se vydával za lékaře v Gaze

Rozjela se záchranná akce. Když policisté spatřili uprostřed rybníku plačící holčičku, která volala o pomoc, neváhali ani vteřinu. "Nadstrážmistr Lhotský vstoupil opatrně na led a následně do vody, ve které plavaly kusy ledu. Odstraňoval je, aby se dostal k dívce. Jeho kolega mezitím pomáhal druhé dívence, po příjezdu hasičů ji předal do jejich péče, aby jí byl poskytnut tepelný komfort uvnitř hasičského vozu," pokračovala v líčení záchranné akce mluvčí policie.

Následně policisté vytáhli z vody druhou holčičku a předali ji do péče zdravotníkům, kteří rovněž přispěchali k rybníku do chomutovského parku. Podle prvotního vyšetření byly obě kamarádky v pořádku, takže si je poté mohli převzít rodiče.

Před vstupem na tenký led na zamrzlých hladinách v přírodním prostředí každoročně v tomto období varují vodohospodáři.

Zásady bezpečného pohybu po zamrzlé vodní ploše
- než na zamrzlou hladinu vstoupíte, ujistěte se, že je led dost silný
- led tenčí než 10 cm nelze považovat za bezpečný
- na přírodní ledové plochy nechoďte sami
- dodržujte rozestupy, aby nedošlo k přetížení ledu
- ideální je mít s sebou lano, případně i bodáky a píšťalku
- pokud jste svědkem nehody, ihned telefonujte na tísňovou linku, volejte o pomoc a dbejte na vlastní bezpečí; nepřibližujte se vestoje, k záchraně použijte větev nebo jiné dostupné předměty

Tohle vás také zaujme:
Chlouba Kadaně je národní kulturní památkou

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová