Na parkovišti u Globusu nechal řidič s klidným svědomím otevřené okénko.I když policisté motoristickou veřejnost stále upozorňují na zloděje, někteří řidiči na prevenci zapomínají.Přesvědčili se o tom i redaktoři Chomutovského deníku, kteří v pátek odpoledne vyrazili na parkoviště ke Globusu. Ze stovky kontrolovaných zaparkovaných aut lákala zloděje rovná padesátka.

Odložená bunda, oblek, předchozí nákup, klíče, brýle, cigarety, žvýkačky, mince, dokumenty, brusle, ale dokonce i batoh, kabelka či notebook. To vše nechali chomutovští řidiči ve svých vozech. Dvě auta dokonce měla na střeše jízdní kola. Jedny byly dokonce bez zámku. Někteří majitelé vozů dokonce zapomněli zavřít okénko (foto vpravo). V případě, že by zloděje nelákaly brýle či žvýkačky, byl by v pořádku jen každý druhý vůz.

Peněženka za oknem. Pro zloděje velké lákadlo.O tom, že nechávat v autech jakékoli předměty se nevyplácí, se přitom přesvědčují téměř každý den obyvatelé Chomutovska. Jen během loňského roku, policisté řešili 471 vykradených vozů. Všem majitelům tak vznikla škola 6 880 000 korun. Každý tak přišel průměrně o patnáct tisíc korun. Ojedinělý nebyl ani případ, kdy zloděj vykradl auto jen kvůli zapomenutým žvýkačkám. „Za prvních šest měsíců letošního roku již evidujeme 167 vykradených vozidel s celkovou škodou 1 647 000 korun," přiblížila policejní mluvčí Marie Pivková. Ne všechny krádeže jsou přitom na policii hlášené.

Již v průběhu září a následujících měsíců plánují chomutovští policisté opět preventivní akce zaměřené na majitele vozů, které využívají své auto jako pojízdný trezor. Všechny, kteří své auto zaparkují i s cennými věcmi a odejdou, pak budou upozorňovat, že příležitost dělá zloděje.