To všechno zjistí předškoláci a a žáčci z nižších ročníků, kteří přijdou v pátek 10. června na Atletický stadion v Chomutově. Bude se tam konat akce Den Dětí na startu. Vyzkoušejí si nejen různé sporty, soutěže a hry, zažijí také spoustu zábavy.

Program je určen dětem od 4 do 9 let, ať už jsou štíhlé, obézní, talentované i bez vloh pro pohyb. Začíná v 10 hodin a potrvá do pravého poledne, odpolední blok začíná v 15 hodin a trvá do 17 hod.

„Děti si budou moct vyzkoušet nejrůznější sportovní disciplíny, k dispozici jim budou zajímavá stanoviště s ukázkami cvičení z úspěšného celorepublikového projektu Děti na startu, budou plnit dovednostní disciplíny," uvedla Zuzana Rybářová, která zastupuje celorepublikový projekt. „A pozor: na každého účastníka čeká krásná odměna," přislíbila.

Vstup na akci je zcela zdarma.

Proč je důležité jít do toho?- protože fyzická kondice, tělesná zdatnost a celkový zdravotní stav české populace se zhoršuje
- protože chybí všeobecná příprava, zaměřená na rozvoj přirozené motoriky a základní pohybové dovednosti
- protože předčasná specializace způsobuje, že i sportující děti mají problém správně zvládat základní cviky. Navíc znamená jednostranné zaměření, což omezuje možnost přechodu mezi sporty
- protože předčasná sportovní specializace = předčasná orientace na výkon = strach z neúspěchu a stres
- protože orientace na výkon rozděluje děti na "lepší a horší", čímž dochází k vyloučení pohybově méně nadaných či jinak hendikepovaných dětí z kolektivu, což negativně ovlivňuje jejich budoucí vztah ke zdravému aktivnímu životnímu stylu.