"Moc si od toho neslibujeme, ale otevřeno necháme ještě do půlky září." Taková odpověď se nese od většiny provozovatelů venkovních koupališť. Teploty už sice nebudou tropické, poslední plavci si ale užijí alespoň příjemných 25 stupňů Celsia.

„Otevřeno necháme ještě do 15. září, déle ale ne. Jakmile děti začnou chodit do školy, lidé už nemají ten zájem," informoval provozovatel Kamencového jezera Zdeněk Fojtík. Poučila ho minulá sezóna, která byla pro všechna koupaliště slabá a jíž ukončil až s posledním zářijovým dnem. Kvůli nižšímu počtu slunečních dnů se ji v areálu snažili natáhnout, což se ale nakonec stejně nevyplatilo. I po skončení oficiální sezóny se lidé dostanou k jezeru alespoň na procházky.

Půlka září je přelomová i pro Aquapark v Klášterci nad Ohří. „Moc tomu sice nedáváme, ale protože se tu konají ještě nějaké akce, necháváme do 15. září lidi, aby mohli do bazénů," přiblížila vedoucí Stanislava Paličková.

Jak zavelí počasí

Podle počasí se chtějí zařídit na Koupališti Červený Hrádek. „Do patnáctého budeme mít otevřeno určitě, že by to mohlo být déle ale nepředpokládám," odhadl správce Karel Matějka. Jako jediný si letošní sezónu, co do návštěvnosti vysloveně pochvaloval. „Jsme na tom stále lépe díky tomu, že k nám více jezdí čeští turisté. Není to o hodně, ale procenta rok od roku stoupají," liboval si.

Přihřívaná voda = delší sezóna

V Kadani sezónu oproti loňskému roku natáhli, přesto ale končí už tento víkend, kdy mají teploty klesnout pod dvacet stupňů Celsia. „Loni jsme zavřeli už na konci srpna a letos to necháváme jen díky tomu, že máme opět po letech možnost přihřívat vodu," informoval František Wágner , předseda Sportovního klubu Kadaň, který má koupaliště ve správě.

Oficiálně po tomto víkendu skončila sezóna na oblíbeném koupališti ve Strupčicích, kam jezdívá řada lidí z města.