Musely ustoupit plánovanému nájezdu a sjezdu k budoucímu obchodnímu centru, které má v blízké době vyrůst na místě bývalého kina Evropa a v jeho okolí. Část stromů pak musela ustoupit samotnému centru.  

Obyvatelé Březenecké se ale děsit nemusí, o zeleň nepřijdou. „Máme nařízenou mnohonásobně vyšší náhradní výsadbu," informuje František Bouda z firmy RENT, která celou výstavbu organizuje. Zelený pruh se tak v budoucnu posune blíže k domům a na další stromy se mohou lidé těšit v okolí jezírka, kde se díky stavbě obchodního centra obnoví původní parčík.

Kdy čeká obyvatele Březenecké stavební ruch není zatím jasné. Centrum mělo původně stát již v těchto dnech. „Zpoždění vzniklo kvůli ne úplně vstřícnému přístupu města," vysvětlil Bouda. Podle něj se protahovalo vydání stavebního povolení i povolení ke kácení, a to i přesto, že se nikdo neodvolal.

Smlouva je už však podepsána a firma má nyní dva roky na to, aby zahájila výstavbu a čtyři roky na to, aby centrum stálo. Jejím cílem jsou však samozřejmě co nejkratší termíny.

Nové obchodní centrum nabídne obyvatelům Březenecké a nejen jim nový supermarket pro běžné nákupy a také budovu s třemi menšími obchody. Chybět nebude ani zcela nový fastfood. Jaké značky obchodů budou v menších prodejnách, zatím nechce nikdo prozradit. Jisté ale je, že v centru již návštěvníci nenajdou KFC. „KFC je z kola venku, protože v krátké době vznikne v otvické zóně. Jednáme tedy s dalšími řetězci," prozradil Bouda.