Poslední říjnový víkend nabízí mix zábavy pro dospělé i děti, pro ženy, dívky, muže i chlapce. Pro co se rozhodnete vy, je jen na vás.

Na zámek na pivo, dobré jídlo a zábavu

Poslední říjnová sobota bude na zámku Červený hrádek od 13 hodin ve znamení historie, dobrého jídla a piva. Červený hrádek se totiž pro letošní rok loučí s kulturní sezonou. Program je pestrý a ani chladné počasí, které předpovídají meteorologové, by mu nemělo uškodit. Většina akcí se totiž přestěhovala do útrob zámku.

Jen zasyčelo… Na pivních slavnostech v Kadani se vytočila na 200 litrů piva.Úderem třinácté hodiny se na nádvoří zámku otevřou pípy deseti minipovarů. Milovníci chmelového moku tak budou mít možnost ochutnat celkem dvacet různých druhů piv. Točit se bude do skla. Každý návštěvník dostane za zálohu třetinku a když se mu bude líbit, může si ji po ochutnávce nechat nebo ji vrátí. Těšit se můžete například na břevnovský klášterní pivovar a jeho „dvacítku", litoměřickou Labuť či Antoše ze Slaného. Na své si přijdou i ženy, točit se bude také radler. Každá třetinka vyjde na dvacet korun. Kdo si najde favorita bude si moci zakoupit také lahvové pivo, či dárkové sady.

Pivní slavnosti by měly doprovázet také vepřové hody. Ty se však kvůli chladnému počasí přesunuly do zámecké restaurace. Ve 14 hodin se mohou děti v zrcadlovém či rytířském sále těšit na Sváťovo divadlo a jeho představení Míša Kulička, v 15 hodin začne vernisáž výstavy Medvídci Lenky Pecákové o půl hodiny později se děti dočkají kouzelnického představení a v 16 hodin potěší všechny country kapela DRC. Vstupné na celou akci stojí 30 korun, děti mají vstup zdarma.

V zooparku budou honit lišku

Hubertská jízda v Mezholezích u Kdyně.V jezdeckém areálu Podkrušnohorského zooparku se v sobotu rozloučí s jezdeckou sezonou. Honci se představí při slavnostním nástupu v 11 hodin a po přípitku se vydají zdolat přírodní překážky v lesích nad Chomutovem s cílem dojet si pro liščí ocas jako první. Vítěz získá nejen titul král či královna honu, ale i hlavní cenu.

Příznivci jezdeckého sportu se při čekání na návrat honců pobaví sledováním ukázek barokního ježdění, vozatajského parkuru a napínavé Hubertovo jízdy pro nejmenší děti na ponících. Večer pak čeká všechny zábava s hudbou chomutovské skupiny Úlet.

Ve Staré Vsi se bude plackovat

Rádi pečete, smažíte a soutěžíte? Pak doma upečte tu nejlepší placku jakou umíte, ať už z brambor, zeleniny či mouky a speciálního koření a v neděli se vydejte do Staré Vsi v zooparku. Třeba se právě vy stanete mistrem podzimního plackování, které začíná ve 13 hodin. Pokud raději ochutnáváte můžete se stát porotci. Pro děti i dospělé bude připraven doprovodný program, kde nebude chybět pouštění draků, táborák a hudební vystoupení.

Vydejte se za strašidly

Tak jako zámek Červený hrádek se také zámek Jezeří poslední říjnový víkend rozloučí s kulturní sezonou. Pořadatelé na sobotu a neděli od 11 do 15 hodin připravili nejúspěšnější akci zámku- Oživlá strašidla. Příjemně se bát do zámeckých komnat a sklepení za přítomnosti nejrůznějších strašidel, duchů, upírů a bytostí astrálních můžete přijít i vy. Poslední vstupenka se prodá v 15 hodin. Vstupné stojí 80, 60 či 10 korun podle věku návštěvníka.