"Znenadání a bez varování na něj zaútočili dva malí nepřizpůsobiví chlapci asi ve věku 9ti let," popisuje incident mluvčí městské policie Vladimír Valenta. "Povalili ho na zem a bili ho hlava nehlava. Poté rychle zmizeli."

Napadený chlapec nezpanikařil a okamžitě vběhl do nejbližšího obchodu, kde celou událost vylíčil. Zdejší pracovnice pak vytočila linku 156. Během chvíle už byli na místě strážníci. Školák byl při vědomí, ale omdléval a klepal se. Proto přivolali záchranku a následně se o věci podařilo kontaktovat jeho matku. Ta okamžitě přiběhla a v sanitce svého syna doprovodila do nemocnice.

Mezitím se strážníkům díky svědkům podařilo zjistit, kdy bydlí jeden z agresorů. Jeho matka z Písečné ulice potvrdila, že její syn je právě někde venku, ale prý neví kde. Po několika minutách volala na linku 156, kde veliteli směny řekla, že její syn o incidentu ví, ale prý agrese se nedopustil on, ale jeho kamarád. Případ byl předám k dořešení na sociální odbor.

Není to první incident, který policie právě na tomto sídlišti řešila, podle mnohých Chomutováků se bezpečnost zhoršuje ani ne každým rokem, ale každým měsícem. Co vy, považujete sídliště za bezpečná pro své děti? Hlasujte v anketě, diskutujte pod článkem!