Majitel tak dpověděl na odchod hlavního partnera, kterým byl Milan Soukup, spolumajitel konsorcia firem Heros. Ten ve čtvrtek oznámil, že neodkoupí akcie Pirátů, ačkoli tak zněla původní dohoda mezi jím a většinovým majitelem Jaroslavem Veverkou starším.

Svůj krok Soukup zdůvodnil tím, že je dluh akciové společnosti nad očekávání velký. „S panem Soukupem jsme bohužel nenašli shodu nejen v pohledu na aktuální ekonomickou situaci, ale zejména nad dalším směřováním celého hokejového klubu,“ vyjádřil se na stránkách Pirátů majitel Veverka starší. „Z těchto důvodů jsme jednání o převodu vlastnictví ukončili a rozhodli se vydat jiným směrem,“ dodal Veverka starší.

Mínil tím převzetí klubu skupinou jedenácti podnikatelů, kteří patří mezi dlouhodobé podporovatele chomutovského hokeje. „Rozhodl jsem se převést akcie klubu do rukou lidí, o nichž jsem přesvědčený, že mají skutečný zájem vrátit Piráty znovu na výsluní. A přestože jsem do klubu v minulých letech investoval obrovské množství vlastních prostředků, přenechám jim akcie pouze za symbolickou hodnotu,“ konstatoval majitel klubu.

Odpověď na otázku, jak vysoké jsou závazky akciové společnosti Piráti Chomutov, stále zůstává nevyřčená. V kuloárech se mluví o částce 100 milionů korun i více, to ale popírá Jaroslav Veverka mladší, který je statutárním ředitelem. Upřesnit ji ovšem nechce.

Nerad bych komentoval ekonomickou situaci. Partneři jsou s ní ztotožnění. Vidí cestu, kterou by chomutovský hokej mohl pokračovat, a mají extraligové ambice,“ uvedl Veverka mladší pro Chomutovský deník.

Formální kroky, které povedou k převodu vlastnictví, zvolení nových vlastníků do orgánů klubu a dořešení situace po právní stránce, mají být završené v příštích dnech.

Potíže s penězi

Chomutovský hokejový klub řešil v poslední době zásadní ekonomické problémy, které vyústily v neschopnost vyplácet mzdy hráčům. Extraligový tým navíc sklouzl do první ligy. Na konci dubna klub oznámil změnu majitele a statutárního ředitele, kterým se měl stát spolumajitel konsorcia firem Heros Milan Soukup. Domluvili se, že od Jaroslava Veverky staršího odkoupí stoprocentní podíl akcií a jako nový statutární ředitel vystřídá Jaroslava Veverku mladšího. Ve jménu klubu jednal takřka okamžitě na základě plné moci. Do majetkové struktury měli být zapojení také místní úspěšní podnikatelé.

Ve čtvrtek ale Milan Soukup oznámil, že Piráty nepřevezme. Hlavním důvodem má být zadlužení klubu, které převýšilo jeho očekávání. „Dluhy byly prezentovány v jiné výši, než jaká je skutečnost,“ sdělil podnikatel na účet majitele.

Odmítl převzít akcie a přišel o plnou moc. „Nejsem už s Piráty nijak spojený,“ oznámil.