Zatímco dospělí Piráti válčí v baráži, jejich mladí následovníci mají starosti úplně opačné. Chomutovské týmy mladšího dorostu a osmých tříd budou od dnešního dne až do neděle bojovat o hokejový trůn. Začíná 4. Mládežnické mistrovství České republiky klubů.

Liberec, Třinec nebo třeba Plzeň. Velká hokejová jména, která budí respekt při pouhém vyslovení. „Rozhodně to nebude nic jednoduchého. Soupeři, kteří proti nám nastoupí, mají punc nejvyšší kvality," říká trenér dorostu Robert Kaše.

V bojích o mistrovský titul není Robert Kaše žádným nováčkem. V loňském roce dovedl tým až na samotný vrchol. „Letos byla naše sezóna o maličko napínavější. Ještě tři kola před koncem jsme neměli jistotu postupu," usmívá se trenér.

Když nám cinkne kov, bude to super

Není důležité, kdy se o postupu rozhodlo. Hlavní je, že to nakonec vyšlo. Rozhodující není ani fakt, že chomutovští měli po základní části nejméně bodů ze všech postoupivších týmů. Začíná se od nuly, hokejisté mají všechno ve svých rukách. „Jako velký úspěch vidím už samotný postup. A když k tomu zacinká jakákoliv medaile, bude to paráda," zakončuje Kaše.

Dalšími, kteří se ve své kategorii pokusí dobruslit k mistrovskému zlatu, jsou žáci osmých tříd. Ani na ně nečeká procházka růžovou zahradou. V cestě za titulem jim budou stát například borci z Brna, Karlových Varů či Pardubic. Chomutovští osmáci obsadili ve své skupině třetí místo. To by samo o sobě na postup do finálové šestky nestačilo. Nárok na účast ale získali díky klubovému pořadatelství. „Kdybychom měli sebemenší pocit, že na to kluci nemají, určitě bychom nechali tuto možnost nevyužitou," vysvětluje účast ředitel chomutovského mládežnického hokeje Jaroslav Liška.

Jeho slova potvrzuje i trenér Martin Ťupa: „Tento tým má svojí kvalitu. A když kluci zahrají tak, jak umí, jsou schopni se rovnat nejlepším."

Stejně jako v případě dorostu, nezáleží na ukončené sezóně. Body se mažou, začíná se s čistým štítem. „V žádném případě nejsme favorité. V kabině klukům pořád dokola opakuji, že nyní mají jedinečnou šanci se ukázat. Nemají vůbec co ztratit, mohou hrát bez nervů. Myslím, že jsou správně a zdravě nahecovaní," naznačuje Ťupa.