Hokejový klub Piráti Chomutov se připravují na sezonu v 1. lize. Stále sice mají zálusk na extraligovou licenci, žádný z elitních klubů ale zřejmě nejvyšší soutěž nepustí.

Odkoupit zpět extraligu od některého z chudších klubů? O tom se spekulovalo hned po skončení sezony. A nebylo to úplně liché uvažování, jak prozradil při nedávné debatě s fanoušky generální manažer karlovarských hokejistů Miroslav Vaněk. „Odkoupit licenci od nás chtěly tři kluby," cituje ho server iDnes. „Chomutov, který sestoupil do první ligy, a první ligu hrající České Budějovice. Třetím byly možná překvapivě Košice."

Jaroslav Veverka, generální manažer Pirátů, také nikdy tuto možnost nezavrhoval. Naopak, před časem Chomutovskému deníku potvrdil, že by se o ni klub zajímal, kdyby byla k mání. „Podmínky licence ale kluby musí splnit do konce srpna, takže na taková jednání je ještě čas," dodal. „Pokud by ale některý z klubů podmínky nesplnil, určitě bychom se o licenci zajímali. Měli bychom být první na řadě, komu by měla být nabídnuta."

Jenže to vypadá, že nejvyšší soutěž si chtějí nechat všechny kluby, které v současnosti k české hokejové elitě patří. Karlovy Vary neskrývají finanční těžkosti, ale jedním dechem majitel Karel Holoubek dodává, že extraligu chtějí ve městě za každou cenu zachovat. Hodně se mluvilo o Slavii Praha, jenže i tam se zdá, že jsou problémy zažehnány.

O koupi licence už se proto moc nemluví. „Připravujeme tým na sezonu v první lize, v níž chceme vybojovat zpátky vstup do extraligy," nechal se naposledy slyšet Jaroslav Veverka.