“Baví mě popularizovat tenhle skvělý sport,” říká na téma Free Zumby Petr Pik. Jeho lekce se odehraje ve velké tělocvičně Gymnázia Kadaň v ulici 5. května. Start je v 18 hodin. Hodina zumby začně v 19:00 a bude vhodná jak pro začátečníky, tak pro ostřílené tanečníky. “Se mnou se zapotí opravdu každý,” směje se Petr Pik.

Dobrou zprávou pro všechny aktivní Kadaňské je, že program akce je zdarma pro všechny pojištěnce VZP. Ostatní zájemci za účast na akci zaplatí 100 korun.

Pořadatelé nabádají všechny vyznavače zumby, aby se předem registrovali na stránkách projektu - www.freezumba.cz, pomocí svého Facebooku. Na stránkách si zájemci vyberou termín akce a kliknou na tlačítko “zúčastním se”.

Na místo ovšem mohou dorazit i všichni neregistrovaní zájemci. Šedesátiminutovou lekci zumby zdarma předchází ještě preventivní měření na speciálním robotu.

Akci Free Zumba aneb VZP Tě rozproudí “okoření” také doplňkový program. Kromě jiného bude možné ochutnat svěží ovocné drinky z kvalitní kohoutkové vody od Severočeských vodovodů a kanalizací. VZP si chystá pro všechny příchozí možnost zdravotního vyšetření zdarma. Tato bezbolestná a rycyhlá procedura přináší cenné údaje, které mohou často upozornit na blížící se zdravotní problémy.

Účastníci Free Zumby se také mohou zúčastnit soutěže o designovou karafu Severočeských vodovodů a kanalizací nebo o roční předplatné Deníku.