Už jim zbývá poslední týden, aby dosáhly svých požadovaných cílů. Zatím se jim to daří.

Lea: Mé pozadí ztrácí airbagy

Lea se po týdnu dovolené snaží dostat do zajetých kolejí. ,,Musím se po dovolené trochu zaklimatizovat, ale cvičení mi potíže nedělá. Řekla bych, že se moje kondice po pěti týdnech v Tiger Relax Clubu dost zvedla, což je dobře, protože příští týden začíná náš školní rok a kondice bude zapotřebí,“ míní Lea.

Lea je pozitivní člověk, který se do všeho hrne s pozitivní energií. ,, Cvičení mě nastartuje, a pak jsem příjemně unavená. Baví mě opravdu všechno, jak Zumba, tak i Flexi-bar, posilovna, cardio-zona a Pilates. Začala jsem zkoušet jízdu na trochu jiném kole v cardio zoně. Sedí se na něm jak v křesle a můžu si v něm lépe hlídat hluboký stabilizační systém,“ vypráví o svém cvičení Lea.

Rodina Leu podporuje už od začátku. Syn s ní chodí dokonce i cvičit. ,,Doma mě udržují v dobré náladě. Nenápadně mě vyšoupnou z bytu, když se nemůžu rozhýbat směr Tiger. Dokonce mi koupili balon na cvičení a syn se mnou občas zajde i do posilovny,“ povídá o podpoře svých blízkých Lea.
Lea se nevrhla po hlavě jen do cvičení, ale také i do zdravého stravování. ,,Snažím se dodržovat kalorie, občas časově nestíhám, protože teď vstávám později než obvykle, takže si ráno dám tvaroh a mléko a když vyrazím ven, tak mám v kabelce ovoce, ovocnou tyčinku, jogurtové pití a vodu. To mi vydrží až do odpoledne a večer si udělám nějakou teplou dobrotu,“ vypočítává Lea.

Odměnou ji po pěti týdnech soutěže může být jednak lepší kondice a druhak viditelné výsledky. ,,Mám pocit, že mé pozadí ztrácí některé airbagy,“ raduje se Lea.

Martina: Rodina mě hlídá a povzbuzuje

Martina se po pěti týdnech snažení v hubnutí cítí fajn a tvrdí, že jí cvičení nabudilo a je rozhodnuta pokračovat i po skončení soutěže. ,, Určitě budu pokračovat dál. Mamka má ještě z doby kdy chodila do Tigeru, poukázku na měsíc zdarma, tak tu využiju. No a pak v až budu na škole v Ústí, tak budu chodit plavat,“ plánuje si Martina.

Jediné co ji trochu tento týden dělalo problémy, bylo chození na pásu. ,,Tento týden jsem měla brigádu, při které jsem musela hodně chodit, takže pro mě byla chůze na pásu ještě těžší než obvykle,“ říká s úsměvem.

Ani za pět týdnů si Martina nenašla ve zdravém stravování své oblíbené jídlo a problém ji dělá i dávkování. ,,Žádné oblíbené zdravé jídlo zatím nemám. Občas mívám i problém dodržet pět porcí denně, většinou jsou čtyři, někdy se povedou jenom tři, Na Hoodia sprej si před jídlem nevzpomenu, takže ho už také nepoužívám,“ uvědomuje si nesprávnost ve stravování Martina.

Velkou oporou ve snaze docílit lepšího zdravotního stavu i postavy je ji rodina. ,,Doma mě hodně hlídají a také podporují. Jsem za to ráda,“ říká Martina.

Kateřina: Rodina se nemůže dočkat, až soutěž skončí

Po pěti týdnech soutěže Hubněte s Deníkem přichází na Katku únava. Ta není ani tak ze cvičení, ale z každodenního shonu kolem jejich dvou malých dětí. ,,Přiznávám se, že po pěti týdnech trochu u mě opadá nadšení, ale přisuzuju to složitému shánění hlídání pro děti. V minulém týdnu jsem například stihla jen jednou posilovnu a to ještě náhodou. Konec týdne je pro mě úplně ztracený, protože většinou někam odjíždíme a to se pak odráží na svalech, které po delší pauze při cvičení bolí,“ svěřuje se Katka.

Katce by také vyhovoval lepší harmonogram cvičení v Tiger Relax Clubu. ,,Je škoda, že skupinová cvičení jsou nacpaná do začátku týdne, takže se všechno snažím stihnout během pondělí až středy a pak už mě to koncem týdne do posilovny moc netáhne a dám raději přednost jinému programu v rodinném kruhu,“ povzdychla si nad rozpisem cvičení Katka.

Ze všech cvičení má nejraději Zumbu. ,,Nejvíce mě stále baví Zumba, protože se u ní zapotím, ikdyž nechci. V pondělí jsem sebou vzala i dcerku, abych dostála slibu a ukázala jí „to cvičení“ a i ona se tam vyřádila, ikdyž hodina je na ní ještě hodně dlouhá doba, takže část hodiny už mě tahala domů,“ s úsměvem vypráví Katka.

I když se rodina snaží Katku v honbě za štíhlejší postavou a lepší kondicí podporovat, je její nepřítomnost doma, když jde cvičit, znát. ,,Rodina už se nemůže dočkat, až soutěž skončí. Mrzí mě to, ale chápu to a snažím se, aby moje sportování zatěžovalo podvečerní čas co nejméně,“ popisuje situaci doma.

Se sestaveným cvičebním plánem se Katka sžila, ale s novým jídelníčkem velmi bojuje. ,,Se stravovacím režimem je to čím dál horší. Saláty k večeři se mi začaly trochu zajídat a obědy stále nestíháme. Musím říct, že i když nezvládám jíst přesně podle navržených rad, jsem spokojená s tím, co se mi daří. A to je víc přemýšlet o tom co jím a vyhýbat se vyloženě nezdravým jídlům.“

Kulinář prý z Katky asi nikdy nebude. „Od mala u nás bylo jídlo až na druhém místě a první bylo zajímavé vyplnění času,“ vysvětluje.


AUTORKA: Eva Bajaníková