Konečně se dočkali ti, kteří se od skončení posledního barážového a zároveň postupového zápasu do extraligy těší na nové permanentky. Odstartoval totiž jejich prodej a první desítky fanoušků neváhaly a hned první den ráno se šly postavit do fronty.

Zakoupit je lze od středy 27.6. od 9:00 do 11:00 hodin a od 15:00 do 17:00 hodin v prostorách fanshopu uvnitř pirátské arény a poté každý všední den minimálně do prvního přípravného zápasu, tedy do 31. července.

Polemiky a dohadování o výši vstupného nyní mohou také skončit. Ve srovnání s loňskou prvoligovou sezonou se zdražilo. Jednorázové vstupné pro muže do sektorů I. kategorie stojí nově 180 korun, tedy dvojnásobek, za místo ke stání fanoušci zaplatí 100 korun, tedy o čtyřicet korun více než loni.

Ušetřit se dá právě na permanentkách, které míří do prodeje a přinášejí řadu výhod navíc. Fanoušek, který si permanentku koupí letos poprvé, ušetří nejméně 260 korun. Další slevy však mohou využít loňští permanentkáři, ženy, děti do 18 let a i ti nejmenší fanoušci. Při nákupu více permanentek a při různých kombinacích se dá ušetřit ještě více. Čtyřčlenná rodina může uspořit při koupi sezónních vstupenek téměř šest tisíc korun.

Ceny permanentních vstupenek.

Pokud jste se rozhodli pro koupi permanentky a chcete- li ji pořídit pro celou rodinu či kamarády, můžete se připravit doma. Na internetových stránkách www.piratichomutov.cz najdete registrační formulář, který si můžete předvyplnit. Zapotřebí je totiž znát celé jméno držitele permanentky, bydliště, telefonní číslo, mail a datum narození. Chybět nesmí ani podpis majitele permanentky.

Permanentka přímo z rukou Petra Jíry?

Představte si, že u vašich dveří zazvoní váš oblíbený Petr Jíra se slovy: „Ahoj, přinesl jsem ti permici na novou sezonu.". Nezní to špatně? Navíc sami můžete rozhodnout, který z pirátů se k vám domů vydá. Permanentku můžete dostat například od brankáře Milana Řehoře, obránce Lukáše Pulpána, kapitána Milana Krafta, útočníka Davida Hrušky a mnoho dalších hráčů.

Pokud vyplníte registrační kartu permanentní vstupenky, zaškrtnete možnost: „Chci se zúčastnit losování o doručení permanentky oblíbeným hráčem až ke mně domů" a objednáte si ji nejpozději do 15. července, můžete být tím šťastným právě vy.

Pokud budete vylosováni, můžete svého oblíbence pozvat na kávu či oběd a popovídat si s ním o všem, co vás napadne. Před letošní sezónou tak budete mít o netradiční zážitky postaráno.

„Permanentka je pro fanouška nejlepší volbou"

Minirozhovor s marketingovým ředitelem Pirátů Chomutov Davidem Dindou

Největší diskuze jistě vzniknou kolem ceny vstupného a permanentek. Jsou drahé?
Z mého pohledu nejsou drahé. Ceny jsme dlouho diskutovali. Chtěli jsme aby byla výhoda při nákupu permanentek a především permanentek pro rodinu. Myslím, že jsme vybrali zlatý střed. Je to přeci jen něco, co si kupujete jednou za rok a máte k tomu mít nějaký vztah. Nesmí to být levné ani drahé.

Co bude jistě hodně zájemců o permanentní vstupenky zajímat je to, zda jsou přenosné?
Přímo na té kartě nebude jméno a je úplně jedno, jestli na jí půjdu jeden den já a druhý například můj bratr. Je to karta na místo.

Proč jste připravili tak výrazné slevy pro ženy? Ve srovnání s muži může žena ušetřit i patnáct set korun.
Vychází to z toho, že se od přestěhování na nový zimní stadion zaměřujeme na děti a rodiny s dětmi. Táta na hokej chodil a bude chodit. Chceme ukázat maminkám, že je fajn přijít fandit na hokej jako celá rodina.

Využít je ale mohou všechny ženy, nejen maminky?
Ano mohou.

Co stávající permanentkáři? Mají nějaké výhody?
Stávající držitelé permanentních vstupenek z loňské prvoligové sezony získají jako odměnu za věrnost slevu zhruba 260 korun oproti nově nakupujícím permanentkářům. Navíc mají do 15. července ochranou lhůtu na svá sedadla.

Bude platit sezónní vstupenka také na zápasy play- off či případně play- out?
Ne, bude platit jen na základní část. Pro nadstavbovou část budou mít ale všichni držitelé permanentních vstupenek předkupní právo. Navíc získají zdarma vstup na utkání s týmem Kontinentální hokejové ligy Salavat Julajev Ufa a přípravné derby s Litvínovem.