Stalo se tak v rámci dne s Severočeskými doly, a.s. na Červeném Hrádku, který proběhl v minulých dnech.

Velká premiéra s bohatým doprovodným programem, na které přislíbil účast právě Pepa Vojtek, se však uskuteční až za měsíc - 5. března, a to v chomutovském kině Svět. Původem severočech a držitel šesti Zlatých slavíků představuje v krátkém snímku toto unikátní a nejmodernější velkorýpadlo, které nyní pracuje v Dole Bílina, odlehčenou formou. Ve snímku je řada triků.

Většinou bude řádit v nejrůznějších kostýmech. Například v momentě, kdy vysvětluje, že velkorýpadlo KK1300 je 7x rychlejší než želva a dokonce 100x rychlejší než hlemýžď, běhá po obrazovce v kostýmu želvy (snímek dole). Natáčení se ujal Jaroslav Voborný, výhradní kameraman Karla Gotta, který spolupracuje i s řadou dalších českých celebrit jako například s Lucií Bílou a Helenou Vondráčkovou.

Nový krátký film má přiblížit práci horníků především dětem. Po premiéře bude k vidění v informačním centru Severočeských dolů.

Rypadlo KK1300 je opavdu unikát, je vysoké 53 metrů, dlouhé 180 metrů a váží téměř 5 000 tun. Jde o největší kolesové rypadlo. Těžit začalo v létě loňského roku. „Již v září mělo odpracováno 369 těžebních hodin, což je na první měsíc provozu neskutečné číslo. Provoz stroje je zatím spolehlivý a navíc velmi tichý,” uvedl tehdy ředitel strategie a komunikace společnosti Severočeské doly Ing. Vladimír Budinský.