Ivana Hnilicová, Veronika Biskupová, Kateřina Mikulová a Hana Monská, půvabné dívky ve věku kolem dvaceti let, nafotily se svými uměleckými portréty atraktivní kalendář pro rok 2012.

Pracoval s nimi přední český fotograf Jan Tůma.

Všechny čtyři dívky spojuje to, že ve svém volném čase působí jako dobrovolné hasičky a umístily se na prvních čtyřech místech v loňském ročníku soutěže Miss Hasička ČR 2011.

„Naším záměrem nebylo nafotit dívky v hasičských prostorách či s hasičským vybavením, ale ukázat, že i mezi hasičkami jsou krásné ženy a dívky, které by s přehledem mohly bodovat v nejprestižnější soutěži krásy Česká Miss. Že jsou to inteligentní a sportovně založené krásky v uniformě,“ uvedl producent soutěže Miss Hasička ČR Luboš Bojanovský.

„Upřímně mě překvapilo, jak nádherné dívky mezi hasičkami jsou. Vítězky mají dokonalou postavu a krásnou tvář. Pokusil jsem se na svých fotografiích ukázat co nejvíc z jejích půvabů,“ sdělil fotograf Jan Tůma.

Vítězkou soutěže byla vyhlášena Ivana Hnilicová z Chraberců u Loun, která loni úspěšně odmaturovala na Obchodní akademii Louny a nyní studuje na České zemědělské univerzitě v Praze. „Fotky pro kalendář jsme všichni vytvářeli v listopadu, zhruba měsíc po finále soutěže. My jako dívky jsme se fotily zčásti v prostorách pražského hotelu a zčásti v ateliéru Jana Tůmy,“ uvedla.

A kde se kalendář s půvabými dívkami dá sehnat? Například na mailové adrese kalendar@misshasicka.cz. Cena činí 190 Kč.