Nevolej, jen mě prozvoň. V Česku hojně rozšířená „vychytávka“ bude mít v Chomutově i oficiální využití.

Takzvané prozvánění používají ti, kteří chtějí ušetřit peníze nebo čas. Zavolají a nechají telefon chvíli zvonit. Volaného na sebe upozorní a operátorovi nic nezaplatí.

Tento způsob lidé využívají k různým věcem, v Chomutově teď budou moci takto zaplatit za parkování v centru Chomutova.
Radnice chce totiž nejpozději do dvou týdnů spustit placení parkovného mobilním telefonem. Řidič pošle textovou zprávu, SMS, nebo prozvoní. Nebude tak muset po kapsách lovit drobné nebo vůbec k automatu chodit.

Nyní už je jasné, jak bude placení vypadat. Textovou zprávou v daném tvaru může dát každý vědět kde a jak dlouho chce parkovat. Když se třeba zapomene v hospodě nebo se mu protáhne jednání, další SMS si parkování prodlouží.

Jak zaplatit parkování telefonem.Služba bude stát něco navíc, kolik přesně, to ještě radnice nezveřejnila. Kdo se bude chtít vyhnout tomuto poplatku i částce za textovku pro operátora, může využít ono prozvonění.

Nový systém by měl začít fungovat už během května, přesný termín ještě není znám. V provozu zůstanou samozřejmě i parkovací automaty, stejně tak jako dosud. Chomutovští strážníci budou kontrolovat oba dva způsoby placení.