Město plánovalo postavit na


otevřené ploše obří útulek pro auta lidí bydlících v „experimentech“. Těm se to však nepozdává a radnice tak projekt uložila k ledu. Zůstává otázkou, jestli vůbec někdy bude stavba za sto milionů korun realizována.

„O parkovací dům nebyl zájem,“ vysvětluje primátorka Ivana Řápková. Lidem se nezdály dvě věci – totiž že v průběhu prací by neměla auta kde stát, protože dům by vyrostl na současném parkovišti. Proti byli také obyvatelé nižších pater „experimentů“, kteří se obávali, že by z oken koukali přímo do stěn nové budovy.

Do ní by se vešlo až o dvě stě aut více než nyní na parkoviště, ovšem město se musí porozhlédnout po jiné variantě, jak přetíženému sídlišti ulehčit. Nedá se na něm téměř najít volné místo, zvlášť když někdo přijede v podvečer. Každý se tak musí spoléhat na štěstí, že při proplétání plechovým labyrintem se na něj volný „flek“ zbude.

Některé z návrhů na vylepšení situace padly na loňském setkání s občany v restauraci Krystal. Více místa by se mělo udělat především rozšířením nynějších parkovišť, například ve Stavbařské ulici, kde by mělo přibýt asi čtyřicet míst. Kromě toho se budou rozšiřovat stání po celém sídlišti Březenecká.


Placené zóny? Ne


Chomutov rovněž nebude rozšiřovat placené zóny na sídlištích. Ten vyzkoušel zatím v části jedné ulice Kamenná, ale na radnici přicházejí rozporuplné ohlasy. Kvůli komplikovanosti situace na sídlištích tak město do dalšího zavádění barevných zón mezi paneláky nespěchá.

Chomutováci tak budou mít nadále stání na sídlišti zadarmo. Možná i to byl jeden z důvodů, proč s novinkami nesouhlasí. Jak v parkovacím domě tak na vyhrazených místech na sídlištích by museli z peněženky vylovit nějakou tu tisícikorunu ročně.