Když se v Klášterci nad Ohří spojily všechny tyto okolnosti, nemohl skončit jubilejní, 10. ročník Běhu zámeckým parkem jinak než rekordní účastí. V neděli 19. října se zde totiž postavilo na start 516 závodníků! Akce se v letošním roce stala součástí projektu České unie sportu „ČUS SPORTUJ S NÁMI“, jehož generálním partnerem jsou České dráhy a mediálním partnerem Deník. Ačkoliv samotný park se rozkládá na ploše deseti hektarů, připomínal jedno velké lidské mraveniště. Pořadatelé měli co dělat, aby nápor vyznavačů běhu zvládli a dodrželi časový harmonogram.

„V loňském roce si přišlo zaběhat 386 účastníků, a tak jsme si přáli, aby jich zase letos bylo alespoň o pár víc,“ pochvaluje si účast ředitelka závodu Veronika Blašková, sama bývalá úspěšná běžkyně a v současnosti trenérka i funkcionářka, z pořádajícího atletického oddílu TJ Klášterec nad Ohří. „Je to nejen známka toho, že obliba běhu a pohybu stoupá, ale také ocenění našich organizačních kvalit. Každý rok se snažíme být lepší a posunout úroveň závodu výš. A také věříme, že některé mladé zájemce přivítáme i v našich řadách.“

V zámeckém parku se v neděli soupeřilo hned ve třiceti věkových kategoriích. Pro nejmenší děti byly určeny tratě 50 nebo 100 metrů. Ženy absolvovaly 3 400 metrů a na muže čekala v členitém terénu na tvrdých cestách místy s kamenným podkladem vzdálenost 7 650 metrů. Nejmladší účastnicí byla Emma Tvrdíková s ročníkem narození 2013 (!), která v doprovodu rodičů statečně odcupitala celou padesátku. Mezi veterány se naopak jako nejstarší postavil na start sedmašedesátiletý Josef Kostka .

Hlavní mužskou kategorii vyhrál Jakub Coufal z AK Bílina, ženskou Lucie Svobodová z AK Most. Nejrychlejšího času mezi ženami však dosáhla v soutěži veteránech bývalá česká reprezentantka na dlouhých tratích a olympionička Ivana Sekyrová z AK Sokolov.