S veškerou pompou zítra, v sobotu 26. května, zahájí sezonu koupaliště ve Strupčicích. Prvně se tento víkend vykoupají návštěvníci na Červeném Hrádku a v příštích dnech otevře i kadaňská plovárna a klášterecký aqupark se svými tobogány a divokou vodou. Do poloviny června budou otevřená všechna koupaliště na Chomutovsku.

Jako první nabídne koupání oblíbená plovárna ve Strupčicích. Byť je vesnická, návštěvnost se blíží městským koupalištím, protože tam jezdí i lidé z Jirkova a Chomutova. Jako jediná také zahajuje letní sezonu ve velkém: se zábavou pro děti i dospělé, ohňostrojem a zvláštním hostem, který koupaliště symbolicky odemkne. „Letos jsme pozvali olympijského závodníka - vodního slalomáře a kanoistu na divoké vodě Jonáše Kašpara,“ prozradil starosta obce Luděk Pěnkava. Tentokrát tedy nebude sportovec třímat pádlo, ale velký symbolický klíč, kterým Strupčičtí koupaliště odmykají už dvanáctým rokem.

Návštěvníci se letos dočkají některých novinek a drobných vylepšení. Arzenál slunečníků, které vynahrazují chybějící stromy a tím přirozený stín u bazénu, posílil o dalších dvacet kousků. Kdo dorazí na kole, ale zapomene si zámek, nebude muset šlapat zpět domů. „Pár zámků jsme nakoupili a za drobný poplatek je budeme půjčovat,“ zmínil vedoucí areálu Radim Tlustý.

Nová je i fasáda hlavní budovy koupaliště a bazénová technologie s čerpadly, která se postará o průzračně čistou vodu. Vstupy zůstávají stejné. Dospělí platí 60 korun, děti polovic.

Na Hrádku o víkendu, v Kadani za týden

close Provozovatel koupaliště na Červeném Hrádku Karel Matějka na snímku, už zahájil přípravu na novou sezonu. Kontroluje a provádí opravy jak v bazénech, tak chatkách kempu. info Zdroj: Deník/Jaroslav Průša zoom_in O víkendu prvně okusí vodu také ti otužilejší na Červeném Hrádku. Areál s autokempem je sice otevřený od začátku května, bazény ale provozovatel nechal napustit až v těchto dnech. I tam zůstávají ceny při starém. Děti do 12 let zaplatí 30, ostatní 40 korun.

Je tradicí, že s prvním červnovým dnem otevírají plovárnu v Kadani. I tam si připravili řadu novinek za nezměněné vstupné 40 korun. Například vylepšené hřiště na beachvolejbal a dvě slackline, na kterých zájemci mohou trénovat rovnováhu a zkoušet podstatu provazochodectví.

Jako poslední návštěvníky přivítá aquapark v Klášterci nad Ohří, a to nejpozději 14. června. Rozjezd sezony je zpomalený kvůli opravám obkladů, na kterých se podepsala zima.

Největší změnou je tady zavedení rodinného vstupného, které vyjde na 240 korun. „Zavádíme ho kvůli poptávce lidí. Pokud jde o ceny, stále jsme nejlevnější aquapark v této velikosti v České republice,“ uvedl jednatel Jiří Bezděk. Dospělý návštěvník platí 70 korun. Otevřený je také areál Kamencového jezera, kde zahájili sezonu začátkem května.

Slavnostní zahájení ve Strupčicích v sobotu 26. května close Koupaliště ve Strupčicích na archivním snímku info Zdroj: archiv Deníku zoom_in Zábava pro děti na koupališti začne v 17.30 hodin písničkovým programem, soutěžemi o sladké ceny a vystoupením klauna. Droboť se vyřádí na nafukovacích atrakcích a obličeje jim umně přemalují malíři. V půl osmé naváže program pro dospělé s vystoupením tanečnic z chomutovské Stardance a symbolickým odemčením bazénu ve 20.45 hodin. Poté se návštěvníci mohou utkat v soutěži o celoroční vstup a pak se zaposlouchat do písniček revivalových Beatles. O půlnoci ztemnělé nebe rozsvítí ohňostroj, zábava však potrvá do časných ranních hodin. Děti do 15 let mají vstupné zdarma, dospělí zaplatí 130 korun.