Obvinění dnes, ve čtvrtek 29. června, Grznárovi předali chomutovští kriminalisté. „Obviněn je ze spáchání přečinů násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a schvalování trestného činu," potvrdila policejní mluvčí Marie Pivková. „Prostřednictvím veřejně přístupné počítačové sítě šířil videozáznam, na kterém sám vystupuje a schvaluje spáchání závažného zločinu vraždy na chomutovském sídlišti. Dále pak skupině obyvatel na sídlišti vyhrožuje usmrcením," upřesnila policistka.

Policisté po dohodě se státním zástupcem nevidí důvod, aby byl Grznár vzat do vazby. V případě odsouzení mu ale hrozí trest odnětí svobody v trvání půl roku až tři roky.

Ještě včera se přitom Grznár neobával, že by ho měla policie stíhat. „Těžko by na to, co jsem řekl, hledala paragrafy," sdělil Deníku.

Videozáznam, který natočil, drsně komentuje zastřelení Roma v Chomutově. Poté, co ho zveřejnil na svém instagramovém profilu, ho viděly desítky tisíc lidí. Ještě ve středu byl jeho záznam, sdílený patrně jinou osobou, veřejně vystavený na portálu YouTube. O den později už však není dostupný.