Deset let chodil Michael Janda z Chomutova pravidelně na hokejové zápasy. A chodit bude dál, ale už ne na stařičký zimní stadion v Lipské ulici. V sobotu se totiž otevírá nový zimák – na Zadních Vinohradech. Jeho otevření si prý nenechá ujít.

Nový hokejový stánek pochopitelně vítá. „Sledoval jsem fotky a četl články. Teď chci vidět na vlastní oči, jak to tam vypadá,“ svěřil se Chomutovskému deníku jednadvacetiletý fanoušek. Líbí se mu i program otevření, hlavní (hokejová exhibice) i doprovodný. „Beru tam i přítelkyni a mladšího bráchu. Myslím, že si to užijeme všichni,“ těší se.

Pro lístky si byl ve středu. „Bral jsem si tři a ještě se paní divila, že tak málo,“ popsal Michael. O lístky je totiž velký zájem, Chomutováci se evidentně na otevření nového hokejového stánku těší. Vstupné je zdarma, ale aby v sobotu nepřišlo extrémně více lidí, než se na stadion vejde, vydali organizátoři vstupenky. A ty byly brzy pryč.

„Překvapil nás velký zájem lidí, v průběhu jednoho týdne bylo rozebráno pět tisíc vstupenek,“ prozradila jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov Věra Flašková. Tím je v podstatě kapacita nového stadionu naplněna.

Do areálu mohou přijít však i ti, kteří nebudou mít vstupenku. Od 13 hodin budou v areálu v provozu stánky s občerstvením. V tréninkové hale bude pro děti připravený doprovodný program v podobě skákacích hradů, kabaretu a soutěží. Zájemci o exhibici budou moci sledovat zápas i slavnostní zahájení venku na velkoplošné obrazovce.

Některé atrakce zaberou o parkovací místa, takže by bylo lepší přijít pěšky nebo zaparkovat jinde.

První květnový týden od pondělí do pátku bude nový zimní stadion sloužit veřejnosti, kdy tu budou hodiny veřejného bruslení, navíc si budou moci školy a různé zájmové skupiny domluvit pronájem ledové plochy.