Akci Vánoční koulení pro ně připravili lidé z Tělovýchovné jednoty VTŽ, především z řad kuželkářů. Děti pozvali do Golf clubu na Kamencovém jezeře, kde je velká kuželna a restaurace.

Nakonec někteří už to tam dobře znají, protože „koulení“ se konalo už podesáté. A třeba sedmnáctiletá Lucka Kováčová byla kromě prvního na všech ročnících. „Když to bylo ještě ve starém sportovním domě, bylo to menší, ale o to víc vyzdobené, atmosféra byla taková rodinnější. Ale mně se to líbí i tady,“ pochvalovala si.

A nejen ona. Z nadšeného pobíhání, švitoření a výskání dětí během poturnajového rautu bylo patrné, že se dobře baví všechny. A to je ještě čekalo zábavné vystoupení, se kterým přijela dětská kabaretiérka Inka Rybářová s klaunem Dendym.

Vánoční koulení už se stalo pro děti i zmíněnou jednotu prosincovou tradicí. „Když jsme s tím začínali, ani jsme nevěděli, jestli vůbec bude nějaký druhý ročník,“ zavzpomínal na začátky Arnošt Filo z kuželkářského klubu, který turnaj o moderoval. „Teď je to podesáté a končit nechceme.“

Jeho slova potvrdil i předseda TJ Jindřich Stádník. „Rozhodně pokračovat chceme. Zastavit nás může jen to, pokud bychom neměli peníze. Ale firmy, které nás podporují, jsou stále vstřícné,“ uvedl.

Vítězné družstvo

V samotném turnaji zvítězilo družstvo Modrých ve složení:
Vojta Kafka, Martina Kováčová, Eva Fodorová, Dalibor Černý, Tomáš Horváth, Marcela Grundzová.