Do zastupitelstva se dostalo stejných pět stran jako v říjnu, tedy PRO Chomutov, ČSSD, KSČM, Nový Sever a ANO 2011. ODS a TOP09 nezískaly potřebných pět procent.

PRO Chomutov volby vyhrálo se ziskem necelých 27 procent hlasů a budou mít jedenáct zastupitelů. Jejich lídr Daniel Černý je tak jasným kandidátem na primátora. "Nazval bych to ohromným vítězstvím Chomutováků. Patří jim obrovské poděkování, že nám dali tak silný mandát pokračovat v tom, co jsme dělali celé čtyři roky v opozici," řekl Chomutovskému deníku. "A na to, že šlo o opakované volby a ještě o pololetních prázdninách, tak i účast byla báječná. Já ji tipoval o deset procent nižší než na podzim." 

Druhá skončila ČSSD (18%), která v zastupitelstvu obsadí sedm křesel. Třetí komunisté (15%) a čtvrtý Nový Sever (13,7%) získali shodně po šesti mandátech. Nejvíc oproti říjnu ztratilo hnutí ANO 2011. Místo osmi budou mít jen pět lidí v zastupitelstvu. "Děkujeme voličům, kteří nám i přes ztrátu dvou kandidátů věřili a ocenili osobní odvahu těch, kteří setrvali," poukázal lídr ANO Marek Hrabáč na fakt, že jejich kandidátku pár dní před volbami opustili Petr Jíra a Jindřich Drážďanský. 

Trojkoalice, která vznikla po říjnových volbách (PRO Chomutov + KSČM + ANO 2011) má i po opakovaných volbách k dispozici klidnou většinu, 22 hlasů. "Bylo to takové malé referendum o tom, jestli občané chtějí změnu. A chtějí," reagoval na výsledky Jaroslav Komínek (KSČM). "Ukázalo se to jako spojení, které občanům vůbec nevadí a naopak ho podporují. Naopak primitivní antikomunismus, na kterém založil kampaň Nový Sever, se ukázal jako neúčinný."

Černý chce prý ale znovu vyjednávat se všemi stranami. A nechtěl ani jednoznačně potvrdit, že bude primátorem. Více se dočtete v rozhovoru v pondělním Chomutovském deníku, kde najdete také fotografie všechn zvolených zastupitelů.

V opozici tak zřejmě budou ČSSD a Nový Sever a primátor Jan Mareš ve své funkci skončí. "Blahopřeji všem, kteří se stali zastupiteli a byli tedy ochotni na sebe převzít velký závazek řídit naše město," reagoval na výsledky opakovaného hlasování lídr sociálních demokratů s tím, že se těší se na spolupráci v zastupitelstu. David Dinda, lídr Nového Severu, pogratuloval vítězi a poděkoval lidem, kteří přišli volit jeho stranu. "Potvrdili nám, že naše úmysly mají podporu. Teď se ukáže, co přinesou další dny," dodal.

Zklamaní jsou pochopitelně lidé z ODS a TOP09. "Děkujeme všem voličům, kteří nám dali důvěru a blahopřejeme vítězům," reagoval jen krátce lídr občanských demokratů Jan Řehák. Michal Vlach z TOP09 se rozepsal více. "V prvé řadě se sluší poděkovat všem voličům, kteří přišli. Zní to jako klišé, ale vzhledem k opakovanému hlasování a ještě k nevhodně zvolenému termínu pololetních prázdnin, kdy mnoho obyvatel využívá prodlouženého víkendu na horách, je to velmi důležité," uvedl. "Výsledek pro nás není nijak radostný, na první pohled srovnatelný s tím říjnovým. Ale v některých silných okrscích jsme získali polovinu hlasů ve srovnání s říjnem 2014 a to nás může mrzet…  Blahopřeji úspěšným a doufám, že vytvoří produktivní vedení radnice, které povede město vpřed ve prospěch jeho obyvatel."

Volební účast byla nižší než při říjnovém hlasování, a sice 22% (v říjnu byla 27%).

Zvolení zastupitelé:PRO Chomutov (11): Daniel Černý, Monika Mrugová, Jan Hartman, Ivana Chábová, Vladimír Koten, David Palán, Andrea Löblová, Karel Straka, Marian Bystroň, Eva Beranová, David Ištok
ČSSD (7): Jan Mareš, Martin Klouda, Jana Vaňhová, Petr Husák, Beneš Vraný, Pavel Polák, Miloň Houda 
KSČM (6): Ladislav Drlý, Jaroslav Komínek, Libuše Zmátlová, Jiří Viták, Vlastimil Waic, Stanislav Mandát
Nový Sever (6): Milan Märc, Jan Micka, David Dinda, Karel Lipmann, Milan Štefanov, Stanislav Mikšovic 
ANO 2011 (5): Marek Hrabáč, Karina Sobotková, Marek Malý, Aleš Gelhof, Vladimíra Nováková