Když jsme s ním chtěli mluvit včera, odkázal nás na dnešek. I z telefonu bylo poznat, že byl ještě hodně vytočen, média ho bombardovala. Dnes už byl o poznání klidnější a prosbu o rozhovor neodmítl. 

Pane Jägere, proč jste se rozhodl odstoupit z funkce trenéra juniorů?
Těch důvodů bylo víc. Jednak tohle se prostě nedělá, z kabiny se takový věci nevynášej, takže pro mě je to tak trochu podraz na mojí osobu. Kluci se předtím nechovali úplně nejlíp, taky jsme pak prohráli s áčkem v Pelhřimově, výkonem jsme si udělali ostudu. Navíc už v sobotu jsem věděl, že to video je na sociálních sítích a už toho najednou bylo celkově moc. Večer jsem pak poslal vedení klubu esemesku, že rezignuju.

Snažilo se vám vedení klubu vaše rozhodnutí rozmluvit?
Bohužel ne. Popravdě jsem trochu čekal, že po té veškeré práci, kterou jsem za sebou v kláštereckém hokeji nechal, se za mě nějakým způsobem postaví. Zkrátka po 15 nebo 16 letech činnosti v klubu jsem čekal něco víc, než jen zprávu, že mé odstoupení přijímají.

Takže samotné rozhodnutí vedení, které vás navíc odvolalo z funkce kouče „áčka", chápete jako podraz?
To je prostě podpásovka, to jsem nečekal vůbec. Jde o to, že junioři a áčko jsou provázaní, totiž že občas někdo z juniorů hraje za chlapy. Video ale není vina celé kabiny, ale jednotlivců a šlo to bez problémů udělat tak, že si z juniorů budu brát do áčka jen pár kluků, o kterých vím, že je na ně spoleh a jsou v pohodě. Navíc bych se ani nedivil, kdyby s mým odvoláním mělo něco společného i vedení města, které klášterecký hokej sponzoruje.

Souhlasíte s oficiálním důvodem odvolání, tedy že jste útočil na osobnost a důstojnost hráčů?
Ani náhodou. Každý, kdo někdy hrál hokej, tak ví, že takové projevy v šatně jsou úplně normální. Jsem stará škola a sám nejradši vzpomínám na ty trenéry, kteří dělali to samé, protože takovejch výstupů jsem zažil nespočet a vždy to k něčemu bylo. Navíc po tomhle šlo mužstvo dost do sebe a výkon se zlepšil. Nehledě na to, že už to nejsou žádný děti a ke všemu si to zasloužili – poslední dobou se chovali vážně špatně, byli arogantní k mým asistentům, o jejich momentálním přístupu ani nemluvě, takže proto jsem se do nich takto obul.

A video pak představovalo vrchol…
Poslední kapka. Klukovi prostě nedošlo, jakou tohle může mít dohru. Já to říkám pořád, sociálně sítě a Facebook, to umí bejt pěkný zlo a tímhle se to celý potvrdilo. My bychom si nic takového za našich let nedovolili, ale to je dobou. Začalo se to šířit, během chvíle se toho chytla média a už to žilo vlastním životem. Navíc to není selhání celé kabiny, ale jednotlivců, kteří jen prostě nepřemýšleli. Ve skutečnosti je ale v týmu hrozně moc dobrých kluků, ale to video na ně vrhá špatný světlo jako na celek. Navíc třeba i ten konec záznamu, kde oslavují, je snad rok starý, takže to není reakce na můj proslov. Sestříhaný ale je to tak, že to prostě budí takový dojem. Prostě blbá nedomyšlená sranda, které má následky. Na kluka jsem naštvanej, ale to se časem spraví. Jak řekla moje manželka – nikoho nepodřízl nebo nezabil, takže to bude v pohodě.

Co říkáte na obrovskou podporu ze strany veřejnosti? Během chvíle se na internetu vytvořila skupina, která má kolem 1200 členů a všichni chtějí, abyste se vrátil do funkce trenéra…
Všem chci hrozně moc poděkovat a tohle jsem ani nečekal. Nepodporují mě jen sportovci nebo lidé, kteří ví, jak to v kabinách vypadá, ale i úplně cizí, kteří třeba ani sport nedělají. Dost to pro mě znamená. Taky se na tom podepsala svou měrou média, které viděli, že v tom jel můj syn a udělala z toho senzaci, která obletěla republiku. Přitom to není nic, co by se celkem běžně v kabinách nedělo. Navíc – někomu ze sponzorů se to nelíbilo a já jsem přišel o práci, které pro mě znamenala vážně hodně. I proto si všech reakcí cením.

Chcete někde s hokejem pokračovat nebo si dáte pauzu?
Uvidíme, dám si pauzu, zajedu se podívat na chomutovské Piráty, protože teď budu mít trochu času. Mám ještě malého synka, takže se budu věnovat i jemu a když přijde nějaká nabídka, tak třeba budu rád. Když ne, tak se nedá nic dělat a život jde dál.