Na pozici tajemnice Městského úřadu v Klášterci nad Ohří byla jmenována Dr. Ing. Radka Hodicová. Nahradila ve funkci v březnu starostou odvolaného Jaroslava Kohouta pro jeho funkci v komunistické straně.

Hodicová poslední tři roky pracovala na městském úřadě jako vedoucí odboru komunikace a cestovního ruchu. „Pod jejím vedením odbor zavedl celou řadu novinek pro zefektivnění komunikace s občany, od nových webových stránek, facebookového profilu města přes elektronický newsletter, mobilní rozhlas až po nový jednotný vizuální styl města. Kromě toho byla zavedena také veřejná setkání s obyvateli Klášterce nad Ohří nebo setkání s představiteli zdejších firem," uvádí se v tiskové zprávě města po jejím jmenování.

Radka Hodicová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze (obor Podniková ekonomika a management), doktorát získala na Ekonomické fakultě Technické univerzity v německém Chemnitz v oboru Marketing. Před nástupem na městský úřad působila v pražské pobočce mezinárodní personálně poradenské společnosti jako konzultant.

Výběrové řízení na funkci tajemníka/tajemnice úřadu proběhlo ve druhé polovině dubna, ředitel krajského úřadu výběr posvětil na konci května.

Následně klášterečtí radní na svém posledním jednání pověřili vedením odboru komunikace a cestovního ruchu Adélu Chlupovou, která Hodicovou dočasně nahradí. Na odboru komunikace pracuje již desátým rokem, doposud jako zástupce vedoucí. Pověření radou města je platné do doby jmenování nového vedoucího tohoto odboru.