Ve čtvrtek 18. listopadu se proto vydali lidé, kteří dosud očkovaní nebyli, do očkovacích center, včetně například centra v areálu chomutovské nemocnice. „Potřebuju to kvůli práci svářeče,“ uvedl pětadvacetiletý Chomutovan, který podle svých slov dosud očkování proti covidu nijak neřešil.

„Já už mám druhou dávku dávno za sebou, protože mi bylo jasné, že to přijde. Že to prostě bude potřeba,“ prohlásil jeho kamarád. „Myslím si, že za chvíli bez toho nebudeme moct vyjít z domu,“ doplnil.

Kvůli šíření nemoci covid-19 musejí provozovatelé restaurací, barů a kaváren kontrolovat doklady o bezinfekčnosti. Nově přitom nestačí negativní testy…
PŘEHLEDNĚ: Na pivo či na koncert jen s očkováním. Co vše se od pondělí mění

Zdravotníci v očkovacím centru v Chomutově berou registrované žadatele o očkování i zájemce mimo pořadí. Podle zdravotních sester ale ve čtvrtek žádný nával v souvislosti se změnou nepřišel. „Lidé začali více chodit už před měsícem, bylo to postupné, jak se o očkování stále mluvilo. Původně jsme měli otevřenou jednu ambulanci, teď jedou opět dvě,“ doplnila pracovnice centra.