Třetí prázdninový víkend je tady a bude patřit především fanouškům rocku a pop rocku. Na své si ale přijdou také děti, malí rybáři, šikulové v kuchyni a milovníci koní. Stačí si jen vybrat a vyrazit za zábavou.

Vysmáté léto zahřeje tisíce lidí

Jednoznačně největší akcí, která proběhne tento víkend je Rockfest Vysmáté léto v Kadani. Pobavit diváky tam v sobotu přijedou dvě desítky skupin a hudebníků, kteří vystoupí na třech pódiích. Hlavními hvězdami jsou tentokrát The Rasmus a Kryštof. Lístky za šest set korun jsou stále v prodeji a k dostání budou i na místě, tam si ale lidé připlatí stokorunu navíc. Více o festivalu najdete ZDE.

Rybáři, cukráři i tenisté vedle sebe

Zajímavou akci ve vesnickém stylu připravili na tuto sobotu v Jindřišské u Jirkova. Na již deváté Slavnosti léta se mohou vydat mladí rybáři, cukráři a cukrářky, ale také tenisté. Začíná se již v půl desáté, kdy startuje rybářská soutěž dětí. Vyhrává ten, kdo do třinácté hodiny chytne největší rybu. Odměny jsou pro děti více než lákavé. Mezi první tři se rozdělí finanční částka šest set korun. Ve čtrnáct hodin pak startuje soutěž O nejlepší koláč. Do té se může přihlásit kdokoli, kdo z domova přinese vlastnoručně upečený sladký moučník. Fantazii se meze nekladou. Účastníci akce pak sami rozhodnou o tom, který je nejzdařilejší. Na své si přijdou také tenisté. V rámci slavností může proběhnout také tenisový turnaj, záleží však na počtu přihlášených zájemců. Ti by se měli hlásit stejně jako mladí rybáři. Vstupné na akci je dobrovolné. Chybět nebude ani pivo, opékání pernaté zvěře a večer oheň k opékání buřtů.

Nalaďte se na pohádky

Nejen děti, ale i dospělí, jistě přivítají možnost užít si pohádkovou neděli. Příznivci pohádek se mohou nejprve vydat do Kadaně do zahrady Františkánského kláštera. Tam je v 16 hodin přivítá Dlouhý, široký a Bystrozraký. Vstupné na představení divadla ŠUS stojí jen 30 korun. O hodinu později nabídne další klasickou pohádku Zámek Klášterec nad Ohří. Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila nabídne těm nejmenším pohádku Šípková Růženka s mnoha písničkami a krásnými loutkami. V případě nepříznivého počasí se představení uskuteční v Renesančním sále. Vstupné stojí rovněž 30 korun.

Ze zámku ale nemusí všichni návštěvníci rychle prchat domů. Od 19 hodin je totiž připraveno další představení s názvem Pět klobouků Jana Přeučila. Jedná se o osobní výpověď herce, který připraví divákům příjemný večer, aby se jim předvedl nejen jako zloun a „záporák", ale tak, jak ho znají všichni blízcí jako milý a přívětivý člověk s jemným smyslem pro humor, pro poezii, který má rád lidi a svět vůbec. Vstupné stojí 60 korun.

Obdivovatelé koní zamíří do Mostu

Již tuto sobotu opět ožije mostecký Hipodrom. Na programu je totiž dostihový závod Velká Mostecká steeplechase.