„V Chomutově jsme již zahájili úkony trestního řízení,“ potvrdila Chomutovského deníku mluvčí krajské policie Alena Bartošová. Přeloženo z policejního žargonu kriminalisté z předložených důkazů posílili své podezření, že někdo opravdu spáchal trestný čin (v tomto případě maření přípravy a průběhu voleb). V opačném případě by totiž oznámení odložili.

Policie měla na zmíněnou akci hned několik oznámení. O co šlo? Ve volební pátek se u klubu Roxy na Písečné konala romská zábava. Podle několika svědků tu ale místní Romové dostávali zaplaceno za to, když volili podle instrukcí. „Mně samotnému to ten pátek nabízeli několikrát,“ vypověděl například David Ištok, romský aktivista. „Pár známých mě tehdy zastavilo a říkalo ´hele Davide, běž tam, dají ti tam čtyři stovky, vyděláš si rychlé peníze.´“

Kvůli stejné akci jsou u krajského soudu také tři stížnosti na průběh voleb.

Trestní oznámení padlo také v Kadani, tam ale policisté ještě tak daleko nejsou. „Teprve vyhodnocujeme získané materiály,“ uvedla Bartošová.

V Lovosicích už padlo obviněníZ kupčení s hlasy voličů v Lovosicích již policie obvinila padesátiletého muže. Obyvatelům ubytovny pro sociálně slabé prý už před komunálními volbami někdo nabízel odvoz k volebním místnostem a 500 korun za hlas.