Hokejový klub se nevzdává. Pokud vše půjde dobře, na konci tohoto týdne se znovu pokusí vyvěsit na Armabeton velkou plachtu s kapitánem Zdeňkem Skořepou, která je pozvánkou na play–off.

„Banner jsem viděl a není poškozený nějak extrémně. Hlavně jsou vytrhaná vrchní oka,“ říká marketingový manažer KLH Chomutov David Dinda. „Posíláme ho zpátky k výrobci do Brna, aby ho opravil. A když to půjde dobře, rád bych koncem týdne banner nechal znovu pověsit.“

Čtvrteční neúspěch

Napoprvé, ve čtvrtek, dopadla akce fiaskem. Když už byla plachta roztažená, ale ještě neukotvená na všech místech, se do ní opřel vítr, vytrhla se všechna horní oka a plachta z Armabetonu spadla. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Původní článek včetně fotogalerie a diskuze najdete ZDE.

Kde se stala chyba? O tom se firmy – výrobce a lezci, kteří plachtu instalovali – dohadují a osočují se navzájem (viz rámeček Kdo za to může a kdo zaplatí?).

Nebude další pokus stejně nebezpečný? „Přes všechny dohady – jediný, kdo s tím teď může něco udělat, je výrobce banneru,“ říká David Dinda. „Snažíme se to řešit tak, aby to bylo bezpečné, měl jsem k tomu přizvané i další odborníky.“

Navíc podobné plachty nejsou na budovách nijak výjimečné, a to ani v České republice. Takže nejde o žádný ojedinělý experiment.


Dobrý nápad nebo vyhozené peníze?

Na našem i oficiálním webu KLH se mezitím rozhořela diskuze, zda je obří reklamní banner dobrý nápad nebo vyhazování peněz. Zatímco fanoušci na klubovém webu si často přáli, aby plachta šla na budovu zpátky, v naší internetové diskuzi se více lidí klonilo k názoru, že je to „příliš drahá sranda“.

Podle informací Chomutovského deníku vyšla celá akce na čtvrt milionu korun. Teď například klub platí stále nájem budovy, přestože tam plakát nevisí.

Kdo za to může a kdo zaplatí?
Jak se dalo předpokládat, firmy si odpovědnost za čtvrteční fiasko přehazují jako horký brambor. Lezecká firma obviňuje výrobce, že použil špatný materiál a výrobce zase horolezce, že plachtu špatně instalovali. Hokejový klub je v podstatě z obliga, ale má na nápravě největší zájem. „Snažíme se dohodnout. Lezcům vznikla nějaká škoda, ale jsou ochotni ji pominout a instalaci provést znovu, pokud výrobce provede opravu také ve své režii, aniž by po někom chtěl náklady,“ vysvětluje Dinda. Jak dodal, pokud by se firmy chtěly přít, pro klub není problém najmout si na výrobu i instalaci jiné firmy a původní neúspěšný pokus hnát před soud za náhradu škody, ať už by platil kdokoli.