V noci na úterý spadlo z oblohy tolik vody, jako jindy za čtrnáct dní. Ačkoli rachotily hromy, blesky, živel na Chomutovsku pouze hrozil. Na rozdíl od ostatních měst Ústeckého kraje tam hasiči nemuseli odstraňovat spadané stromy a větve ani čerpat vodu ze zatopených sklepů.

„Na Chomutovsku spadlo během noci v průměru třicet milimetrů srážek. Nejvíc jich bylo na Měděnci, kde tušimická observatoř naměřila 33,3 milimetrů," informoval meteorolog z Českého hydrometeorologického ústavu v Ústí nad Labem Radek Tomšů. „Pro představu to je, jako bych na metr čtvereční vylil tři plné kbelíky vody. Nejhorší je, že velká část vody spadne rychle během několika mála minut a nestačí odtékat. Trápí to hlavně města, kde jsou velké betonové plochy a voda se špatně vsakuje," vysvětlil. Podle jeho slov za jedinou noc napršela polovina měsíčního normálu.

V celém Ústeckém kraji spadlo za noc v průměru padesát milimetrů srážek, silný byl také nárazový vítr, který způsobil řadu škod. Nejhorší situace panovala  na východě a jihu Ústeckého kraje.

Bouřky hrozí i v příštích dnech, podle meteorologů jde ale o běžné letní bouřky, tedy nic mimořádného. „Dnes se všichni dostáváme k informacím rychleji, navíc lépe propracovaným, takže se zdá, že dochází k větším extrémům. Na internetu vidíme data okamžitě, každý si blesky fotí a natáčí na telefon a posílá dál," míní meteorolog. Připustil ale, že v posledních letech stoupá četnost srážek.