Na všech zavřených provozovnách pouze visí cedule s informací, že je to z technických důvodů. To říká také jednatel Pekosy Luboš Orlich. „Zavřeno máme jen do pondělí, a to z technických důvodů. Poté jedeme normálně dál," uvedl pro Deník. Mezi lidmi však panuje nejistota a příliš nevěří, že prodejny znovu otevřou.

Jak třeba uvedlo město Jirkov na facebooku, prodavačka jedné z poboček prozradila, že zatím všechny pracovnice zůstávají doma, aniž by věděly, co bude dál. Pravda je, že společnost měla v poslední době finanční problémy a množily se také stížnosti na kvalitu výrobků. Vánočky bez rozinek, ovocné knedlíky bez náplně, koblihy bez džemu. Prodejna v Jirkově patřila k těm oblíbeným a tak její zavření spustilo diskuze na mnohých fórech.

Někdo pekařství v jirkovské pobočce chválí, další kritizuje. „Mně osobně je to líto, protože jsem tam chodil rád nakupovat. Personál byl ochotný, pohodový, napsal o jirkovské provozovně Josef Šebek. Obdobně reagují v diskuzi i další lidé. „Mrzí mě to, ale doufám, že se najde někdo solidní a pekárna tam zase bude. Moc bych se za to přimlouvala," uvedla Slávka Holubová. Lidem neunikla v poslední době zhoršená kvalita výrobků. „V koblihách jsem poslední dobou hledala marmeládu. Dost často už odpoledne skoro nic neměli a před časem měli i jeden den zavřeno. Velká škoda, prima prodavačky a dobré pečivo," napsala Šárka Kröhanová. Obdobnou zkušenost měli v poslední době také další nakupující a tak se spekuluje. „Zdá se, že drby o tom, že je majitel vytuneloval a zmizel jsou pravdivé," napsala Dana Marschová.

Lidé v Jirkově doufají, že se sem pekařství zase vrátí. Budova, ve které provozovna sídlila, je v soukromém vlastnictví, a tak asi nezůstane dlouho prázdná.

Facebookové diskuze o pekařství v Jirkově
Mišuges De Toxx X: To by mě zajímalo, co v tom bude.

Šárka Kröhanová: Vždyť jim to fungovalo…chodilo tam hodně lidí…sakra.

Lucie Vorlová: Cooo?! Jakmile je tu něco fajn, zruší se to. Moc mi od nich chutnalo.

Hanka Tučková: Taky mě to štve kvalitní pekařství tu bude moc chybět.

Martina Rusnáková: Myslím, že je jedno komu patřila pekárna. Chodov skončil a klidně tam může být jiná. Jirkov by si měl pekárnu zachovat. Ať je Chodovská nebo třeba Janovská. Je mi to líto a mrzí mě to. Třeba je napadne někoho chytrého oslovit a zřídit jiné pekařství. Jinak v tom Jirkově chcípne pes úplně!

Alena Fořtová: Marti, hlavně tahle pekárna byla opravdu super.

Andýsek Hausdorfová: Tak to mě štve. Měli široký výběr pečiva, mini dortíků i pomazánky.

Použitá fóra: Město Jirkov a Jirkovští