Posledních pár víkendů byly sjezdovky poloprázdné, i když provozovatelé se i přes oblevu snažili lákat na „dobré podmínky“. Jenže lyžaři vědí své – na zmrzlém sněhu to prostě není ono a že nebudou čekat u vleku, to jim zážitek nezlepší.

Jenže situace se mění a lyžařská střediska teď mají to nejlepší lákadlo – teploty pod nulou a nový sníh! „Přes noc napadlo pět centimetrů sněhu a dopoledne dalších pět,“ hlásil včera Jan Hutař z areálu v Mezihoří. V provozu tu je ale jen jeden vlek, protože jezdí málo lidí.

Podobně to vypadá i na Klínovci – několik desítek centimetrů zmrzlého sněhu jako základ a na něm vrstva čerstvého přírodního prašanu. Tady jsou v provozu všechny vleky, až do konce ledna se tam dokonce jezdí za snížené mimosezónní vstupné.

Na Pyšné a Alšovce včera ještě nový sníh nehlásili, ale aktuální informace slibují dát na své webové stránky (viz infobox). Na Pyšné přeložili plánovaný včerejší večerní závod s tím že musí „dát po oblevě svah do správné kondice“, přesto na svém webu uvádějí podmínky pro lyžování jako dobré. Dočasně je ale mimo provoz velká sjezdovka.

Také na Alšovce přiznávají, že se obleva na kvalitě sněhu trochu podepsala, ale na sjezdovce prý zůstal dobrý základ. „V několika příštích dnech by měl spadnout nový sníh, tak doufejme že ho bude zase hodně,“ lákají na svých webových stránkách.

Kam na lyže?

Ski areál Klínovec
– 90cm prachového sněhu
www.klinovec.cz

Ski areál Mezihoří
– 60 cm prachového sněhu
www.tjmezihori.cz

Ski areál Pyšná
– 45 cm
www.skipysna.cz

Ski areál Alšovka
– 30 cm zmrzlého sněhu
www.alsovka.cz