Pracovní týden utekl jako voda a je tu víkend. Pokud si jej chcete opravdu užít, pak vám Chomutovsko nabízí hned několik příležitostí. Koza Róza připravila zábavu pro celé rodiny, karneval s Míšou Růžičkovou si užijí především děti, další masopustní akce ale budou bavit i dospělé a příznivci historie se  mohou vydat na procházku po linii opevnění kolem Chomutova. Stačí si jen vybrat!


Obujte brusle, nasaďte masky a hurá na zimák!


Koza Róza a kozlík Rozmarýnek připravili na tuto neděli letos již druhou akci a nazvali ji Maškarní na ledě. Děti i rodiče se mohou těšit na zajímavé soutěže v bruslení a na oblíbenou diskotéku na ledu, kde nebude chybět koza Róza, Rozmarýnek a také oblíbený maskot chomutovských hokejistů Picaroon. Jak již název akce napovídá, každý účastník by měl přijít v nějakém převleku. Připravena je soutěž o nejhezčí masku.

Maškarní na ledě začíná úderem třinácté hodiny. Od té doby si budou moct všichni účastníci užívat dvouhodinové zápolení a od šestnácti hodin začne diskotéka.  Koza Róza ještě všem vzkazuje: „Vstup na led bude možný jen na bruslích a všechny děti musí mít helmu".


Za tradicí do zooparku


Milujete tradice? Pak se v sobotu nezapomeňte zajít podívat do stodoly Podkrušnohorského zooparku. Tam je totiž připraven oblíbený masopust s průvodem maškar, vepřovými hody a veselicí. Ve třináct hodin vyjde průvod od restaurace Tajga v zooparku, o půl hodiny později se k němu můžete přidat u chomutovské radnice. Po návratu do Staré Vsi v zooparku se můžete těšit na zabijačkové speciality, horké nápoje, soutěže pro děti a tancovačku s hudební skupinou Druhej Dech. Pokud přijdete v masce  máte vstup do Staré Vsi zdarma, jinak dospělí zaplatí čtyřicet korun a děti pětadvacet.


Projděte se přírodou a poznejte historii


Členové muzea Na Kočičáku se tuto sobotu rozhodli uskutečnit první letošní pochod linií opevnění z let 1936 a 1938 v okolí Chomutova. Všichni účastníci si společně prohlédnou a zkontrolují současný stav pevnůstek od Otvic až po Krásnou Lípu. Díky průvodcům navíc odhalí spoustu zajímavostí, které nejsou běžně k vidění či na ně běžný turista nenarazí. Pochod bude dlouhý zhruba třináct kilometrů. Sraz je v 8:45 před železniční zastávkou Jirkov u obchodní zóny a konec je naplánován na osmnáctou hodinu v základní škole Duhová cesta v Havlíčkově ulici. Všichni zájemci by měli svou účast potvrdit na mailové adrese info@kocicak.cz nebo na telefonním čísle 737 431 389.

Neděli si mohou děti od dvou do desíti let užít také v divadle. Od patnácti hodin tam pro ně zábavnou show připravila oblíbená Míša Růžičková.  Na své si přijdou všichni také v chomutovském a kadaňském domě dětí a mládeže. Ten kadaňský připravil na pátek od osmnácti hodin masopustní maškarní rej plný soutěží, tance a samozřejmě i zabijačkových dobrůtek. Chomutovský domeček si pak na sobotu od patnácti hodin připravil Masopusťáček plný veselého skotačení, originálních dárků a tomboličky.