Malý obchod je umístěný v „podkově“ nedaleko obchodního centra Chomutovka. Ačkoli ho živnostnice a její partner rozběhli teprve před půl rokem, přetéká zbožím a typy dárkových košů. Oslavenci v nich mohou najít sety piv, čokolády ve tvaru náčiní pro rybáře nebo kutily a místo je i pro poctivé klobásy a masové delikatesy ve vlastní šťávě od českého výrobce. Balíčky mohou obsahovat také kosmetiku české, britské a německé výroby a například křehké, z mýdla vyrobené růže.

„Všichni dnes všechno mají, a tak lidé spíše řeší, že by chtěli dárkem udělat radost a zaujmout,“ uvedla Michala. „Proto se snažíme mít tu pro každého něco – pro ženy, muže, děti i prarodiče. Když například přijde žena, že je manžel golfista, aby tu pro něj našla nějaký wow dárek,“ doplnila.

Michala Pechmanová
38 let, má vysokoškolské vzdělání chemického směru. Žije v Zelené, která patří k Málkovu na Chomutovsku. Ráda tvoří, pracuje na zahrádce a čte. Má dvě děti.

Lidé u ní nacházejí luxusní kávu a čaje zabalené jako čokoládové pralinky nebo barevné konvičky. Dále také nejrůznější druhy alkoholu a dětské narozeninové balónky v různých tvarech i s připomínkami pohádek Ledové království, Tlapková patrola či Máša a medvěd.

Podle zkušenosti živnostnice velký zájem probouzí retro sekce, kde je možné najít čokoládového walkmana anebo gramodesky Karla Gotta.

V Klášterci nad Ohří by měl v roce 2024 vyrůst nový skatepark. Na snímku vizualizace, jak by měl vypadat.
Klášterec bude mít příští rok nový skatepark. Nahradí stávající

Dárkysimo se svým mužem otevřela poté, co oba odešli z korporátního prostředí v chemickém odvětví. Hnala je touha živit se alespoň zčásti kreativním způsobem.

„V korporátu už nás to nebavilo, nadřízení měli nesmyslné požadavky. Tvrdili věci, o kterých jsme věděli, že nejdou udělat určitým způsobem, oni ale trvali na svém. Tak jsme řekli dost, zkusíme se dostat na vlastní nohy,“ nastínila mladá žena.

Nejdříve pár rozběhl e-shop, kde nabízel dárkové koše na míru a žádaný magic box, který se otevírá páčidlem. Jedná se o dřevěnou potištěnou bedýnku, naplněnou tím, co má oslavenec rád. Zákazníci se poté začali ptát, jestli dojde i na otevření kamenného obchodu, což se nakonec stalo.

„Snažíme se odlišit od toho, co nabízejí ostatní. Chceme, aby naše dárkové koše a balíčky byly opravdu hezké a s neobvyklými věcmi, které se nedají sehnat v supermarketech. To je naše vize,“ zmínila živnostnice. „Na míru je připravujeme pro jednotlivce, ale také firmy," zdůraznila.

Za půl roku od otevření Dárkysima se prodejní prostory rozšířily, aby je bylo možné naplnit co nejrozmanitějšími věcmi. Počítáno je se zvláštní sekcí pro Vánoce. „Nabízet budeme vánoční kufříky, ve kterých bude například víno, čaj, hrneček a františky,“ přislíbila Michala.

Zřícenina hradu Šumburk u Klášterce nad Ohří.
Důmyslný obranný systém i odfláknutá brána. Archeologové zkoumají Šumburk

Změny plánuje i do dalšího roku. Chystá se nejen tvořit dárkové koše a balíčky, ale také vyřezávat. Lidé si totiž pro své jubilanty často žádají dárky s příslušnou číslicí, a tak je odebírá od truhlářů zakomponované například do miniatur houpacích křesel z překližky. Ze stejného materiálu jsou i odnosky na sety piv z řemeslných pivovarů.

„Budeme je vyřezávat i gravírovat. Spustit bychom to mohli už v lednu,“ plánuje živnostnice..

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se, jak zbourali komín z 19. století. Patřil cihelně v Chomutově

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová