„Doslechli jsme se, že se někdo u nás v obci zajímal o pronájem prostor k otevření herny. Nechtěli jsme dopustit, aby se tu hazard provozoval a tak jsme tento týden schválili obecně závaznou vyhlášku, která provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her v obci zakazuje," sdělil Chomutovskému deníku starosta Spořic Roman Brand.

Zhruba před měsícem učinili obdobný krok v Málkově. „Poptávali se tu lidé na možnost zřídit v obci hernu. Nemáme o takový druh podnikání v obci zájem a tak jsme po vzoru Chomutova schválili vyhlášku, která hazard zakazuje, abychom předešli případným problémům, které s sebou toto podnikání nese," uvedl starosta Málkova Josef Egermann. V obci se obávají, že by to přineslo víc problémů než užitku a o to tady nikdo nestojí.

Další obce v okrese s hazardem zatím problém nemají. „U nás už je řadu let klid a žádné problémy s hazardem tu nemáme," řekl Milan Živný, starosta Droužkovic. Nyní jsou v obci dvě hospody a v ani jedné automaty nejsou. „Nemáme proto žádný důvod k tomu, že bychom museli kvůli hazardu vydat vyhlášku," dodal starosta.

Obdobná situace je i v Údlicích. „Měli jsme tu nějaké automaty v hospodě na náměstí, ale to už je pryč," vzpomínal starosta Údlic Miloš Pavlík. Ani tady žádnou vyhlášku nechystají.

V klidu mohou být gambleři v Jirkově. „Máme v provozu jednu jedinou hernu ve městě. Je na rohu Ervěnické a Palackého ulice," uvedl starosta Jirkova Radek Štejnar. Město má z provozu herny určitý příjem. „Díky tomu jsme mohli například v bytech města nechat vyměnit okna," řekl Štejnar. Zároveň přiznal, že tlak na povolení dalších heren je, ale město se mu brání.