Nadcházející prodloužený víkend slibuje krásné tři dny volna, děti se mohou těšit na další dva navrch. Víte, kam se vydat a vypravit?

Šestinásobná zpěvačka roku na Hřebíkárně

Máte rádi folk? Pak si nenechte ujít dnešní koncert Pavlíny Jíšové na chomutovské Hřebíkárně. Nositelka šesti ocenění „Zpěvačka roku"se tady představí s písničkami z hudební scény folk country ve stylu pořadu Folková jíška Pavlíny Jíšové vysílaného v Českém rozhlase. Zájem o písně Pavlíny Jíšové dokládá autorská spolupráce s Věrou Martinovou, Marií Rottrovou a Pavlem Bobkem. Koncert začíná v 19:30 hodin, vstupné činí 150 korun.

Za strašidly do Strupčic

Bojíte se rádi? Vydejte se už zítra do Strupčic. Tady pro vás připravili pravou a nefalšovanou Halloweenskou párty. Můžete se zúčastnit soutěží o nejstrašidelnější masku nebo o nejhezčí přinesenou halloweenskou dýní. Také se můžete vyrazit na Cestu za bludičkou nebo si upéct buřta u táboráku. A v kolik že celá strašidlácká show začíná? Od 17:30 do 20:00 hodin proběhne párty pro děti. Cesta za bludičkou začíná v 18:30, baterka s sebou nutná, a ve stejný čas bude také zažehnut táborák. Ve 20:30 se své párty dočkají také dospělí. Halloweenskou párty umístili Strupčičtí do místního hostince Trio, vstupné bude 30 korun.

Podzim ve Staré Vsi

Další sobotní akci pro vás připravili v chomutovském zooparku. Od 14 hodin můžete přijít do areálu Staré Vsi na Podzimní plackování. Jedná se o druhý ročník soutěže o nejchutnější uvařené, usmažené nebo upečené placičky, připravené mohou být z čehokoliv jedlého. Nejlepší placička pak bude odměněna zvláštní cenou. A jestli se vám doma nechce placky vyrábět, nemusíte. Můžete se stát porotci a ochutnávači, kteří budou výrobky ostatních hodnotit. Vstupné je pro děti 20 a dospělé 40 korun, do areálu se dostanete vstupní branou u restaurace U Pratura.

Republikou na zámek

A co třeba romantický výlet vláčkem? Na pondělí 28. října, je připravena speciální mašinka, jmenuje se Vlak Republiky, a dopraví vás z Kadaně až k zámku Krásný Dvůr. Tam se můžete projít jedinečným anglickým parkem a zavítat do samotného zámku, kde jsou připraveny netradiční prohlídky s postavami z historie zámku Živé obrazy krásnodvorské. Dobrá zpráva pro tatínky, ve vlaku se bude točit chutný zlatavý mok Chalupník. Ze zastávky Kadaň vyjíždí vlak v 10:59, kompletní přehled jízdních časů najdete na webových stránkách města. Jízdenka z Kadaně a zpět bude stát 60 korun, děti od 6 do 15 let zaplatí polovic.