Jana Zelenková, šéftrenérka chomutovské taneční školy Stradance, pojede na deset dní do Ameriky, jako nejlepší choreografka České republiky.

Jano, za co jste si vlastně zasloužila výlet do USA?
Šlo o soutěž, která probíhala během Taneční skupiny roku. To je taneční organizace Jana Cerhy, pod kterou spadáme teprve rok, a která pořádá mistrovství České republiky, kterému předchází dvě postupová kola.V každém kole se sbíraly body za každé medailové umístění v každé kategorii. K vítězství mě přivedlo devět choreografií, se kterými jsme přešli přes region na mistrovství Čech až po mistrovství České republiky. Moje děti s nimi vybojovaly celkem 15 zlatých medailí, 5 stříbrných a jednu bronzovou.

V organizaci jste nováčkem. Věděla jste vůbec, že taková soutěž probíhá?
Musím se přiznat, že ne. Dozvídala jsem se to postupně.

Věřila jste, že byste právě vy mohla být jedním ze tří vítězů?
O tom, že bych do Ameriky mohla jet já, se mi ani nezdálo. O zájezd soutěžilo kolem stovky choreografů.

Jaká byla vaše první reakce, když jste se o svém vítězství dozvěděla?
Volal mi přímo pan Cerha a ptal se mě, co dělám na přelomu července a srpna. Já mu odpověděla, že si asi naplánuji dovolenou. A on se mi zeptal, jak by se mi líbilo v New Yorku. Byla jsem akorát ve škole, odpovídala jsem mu jen ano, hm…byla jsem v šoku. Jakmile jsem pověsila telefon, radost vypukla naplno, děti se ke mně seběhly, objímaly mne a gratulovaly. Jedna maminka si dokonce dala tu práci a kontrolovala výsledky. Prý jsem získala šedesát bodů a ostatní dvě choreografky, které jedou se mnou, jen okolo třiceti.

Co vás v Americe čeká?
Jedu přímo do Broadwayského tanečního centra, kde se budu učit novým tanečním stylům a těším se, až to předám svým dětem, které mi pomohly vyhrát. Každý den by měl být nějaký workshop.

Co od návštěvy USA očekáváte?
Já se nejvíce zabývám Latino show. Myslím si, že tam to ale bude zaměřené více na technické disciplíny jako třeba jazz a moderna, kterou vidíte třeba v klipech. Myslím, že to pro mě bude neuvěřitelný zdroj inspirace.