Seznam kandidátů na senátorské křeslo za Chomutovsko se pomalu rozšiřuje. Další strana potvrdila svého favorita TOP09 si zvolila Josefa Maška, lékaře a ředitele kadaňské nemocnice.

„V našich primárkách neměl pan Mašek ani žádného protikandidáta, shodli jsme se na něm v podstatě jednohlasně,“ potvrdil Chomutovskému deníku jeho nominaci šéf chomutovské TOP09 David Tejml. „Prošel všemi koly jako náš kandidát a budeme ho maximálně podporovat.“

Mašek není v politice žádný nováček, v té komunální se naopak pohybuje již řadu let. V kadaňském zastupitelstvu zasedá už páté volební období, tedy od prvních voleb v samostatné České republice, které se konaly v roce 1994. Není členem žádné politické strany a vždy kandidoval za různá nezávislá sdružení.

V posledních volbách měla už TOP09 v Kadani vlastní kandidátku, ale Mašek na ní nebyl. Kandidoval a do zastupitelstva se dostal za Evropské demokraty.

Do boje o Senát půjde zřejmě znovu i zpěvák Martin Maxa z Litvínova. Před šesti lety na Chomutovsku neúspěšně kandidoval za tehdejší stranu Jany Bobošíkové Politika 21. století. Tentokrát Ivana Vargu, jak zní jeho civilní jméno, ho zlákaly Věci veřejné.

Mašek a Maxa se zařadili po bok již známých kandidátů za ČSSD to bude chomutovský radní Rudolf Kozák a své křeslo bude obhajovat současný senátor Václav Homolka.

Nejvíc na čas si tak z velkých stran dává ODS. Na veřejnost už prosákla první jména, nejčastěji se mluví o chomutovském radním Jiřím Binterovi. Místopředseda oblastního sdružení ODS Jan Řehák ale nechce zatím nic komentovat. „Sněm volitelů, který jako jediný může oficiálně stanovit pořadí našich kandidátů, se koná 19. března. Do té doby je předčasné cokoli říkat,“ nechal se slyšet.

Senátní volby se budou konat společně s krajskými na podzim.