Tak kde vyklepneme Ústí? Hráči i diváci se mohou sázet, kde vyvrcholí letošní hokejová sezóna.

Bude to stařičký stadion, který hokeji věrně sloužil desítky let a kde Chomutov moc často neprohrává? Nebo to bude nová moderní aréna na Zadních Vinohradech?

To se zatím ještě neví. Kdyby se podařilo stadion zprovoznit už 1. ledna, jak bylo s jistou dávkou optimismu plánováno, nejspíš už by se hrálo tam. Ale zimák ještě hotový není, dodělávají se poslední věci a plní formality.

Jen na play off? To asi ne

Hokejový klub zatím rozhodnutý není. „Zatím je to předmětem jednání, jestli tam hrát budeme, nebo ne, neumím vám dát definitivní odpověď,“ říká generální manažer KLH Jaroslav Veverka mladší.

Dodává, že trenéři i hráči si musí stadion „osahat“ a pak se uvidí. Pokud by ale měly začít na novém ledě rovnou vyřazovací boje, Veverka to vidí spíše na to, že hokejisté budou o extraligu bojovat ještě na starém stadionu.

Je takřka jasné, že domácí zápasy základní části dohrají hokejisté tam, kde doposud. Na stadionu bude ledová plocha připravena na konci ledna. „Pokud vše půjde podle očekávání, tak bychom povolení pro zkušební provoz zimního stadionu měli získat po 20. lednu,“ říká Petr Chytra, vedoucí městského odboru investic a majetku.

Leden: Čas pro výrobu ledu

Stavaři městu doposud předali objekt tréninkové haly a šatnovacího bloku. „S výrobou ledu začneme 25. ledna, ukončena by měla být do konce měsíce,“ upřesňuje Petr Chytra.

KLH Chomutov hraje doma 2. a pak 7. února. Těžko ale čekat, že by 7. února Havlíčkův Brod už přijel na soutěžní zápas na nový stadion. Kdo se někdy stěhoval, ví, že bývá problém vyklidit jeden byt, natož přestěhovat jeden stadion na druhý.

Při zkušebním provozu se také mohou objevit některé zádrhely, které sebou ostrý start přinese. Zbrusu nové chlazení, podle města Mercedes mezi technologiemi, se musí ozkoušet, ale i když by mělo fungovat bezchybně, je možné, že bude potřeba vychytat některé „mouchy“.

Stejně tak se může zpozdit požehnání od hasičů, případně hygieny. Stále tak není jasné definitivní datum, kdy by se KLH mohl stěhovat. A bez přesného termínu si klub nejspíše nedovolí přerušovat přípravu před vrcholem sezóny.

Další možností by byl přesun před play off, které pro Chomutov začne domácími zápasy 18. února. První kola bude ambiciozní tým hrát proti soupeřům, které by měl bez problémů převálcovat, takže by si na nový stadion mohl zvyknout.

KLH totiž nebere nic jiného než postup do extraligy. Zdá se, že jedinou vážnější překážkou bude tým Ústí nad Labem, který spolu s Chomutovem zatím soutěži kraluje. A klíčovým pro postup pak bude zvládnutí baráže proti nejhoršímu extraligovému týmu.

Město i klub by chtěly do nového co nejdříve, ale hokejisté to nechtějí rvát přes koleno. Městu jde zase o to, aby neplatilo za dva fungující stadiony najednou.

Nový stadion bude mít kapacitu 5,5 tisíce diváků. Svoji komůrku tam má i videorozhodčí, který ale v 1. lize potřeba není…

Pro a proti:

Proti: Hráči by si museli zvykat na uzší kluziště i nový prostor.
Pro: Ti klíčoví ale stejně hrají hokej jinde, do Chomutova pojedou jen na důležité zápasy. A jsou to profesionálové.
Proti: Přestěhovat stadion není jen tak, navíc tak „narychlo“. A chybějící zázemí může rozhodit přípravu i hráče.
Pro: Kdo by nechtěl hrát v novém? Moderní stavba, mnohem lepší zázemí, více diváků, kostka… To je velké lákadlo.