Zatímco ve středu cesta trolejbusem či autobusem mnoho lidí naštvala, ve čtvrtek tomu bylo jinak.

Dopravnímu podniku se totiž nepodařilo zprovoznit odbavovací systém tak, aby cestující nezdržoval. Většinu dne tak při nastupování lidé místo přikládání Buskaret jen prošli kolem řidiče a jeli zadarmo.

Přitom technici na obnově systému, který ve středu zkolaboval, pracovali přes noc a řidiči ráno vyjeli se zapnutými přístroji na odbavování. Kolem osmé hodiny ráno ale systém přestal fungovat.

„Od osmi jezdíme gratis,“ řekl Deníku včera odpoledne Martin Lédl z dopravního podniku. V tu dobu ještě nevěděl, jestli se podaří systém spustit ještě ten den. V pátek by podle něj měl fungovat.

Spuštění revolučního systému odbavování provázejí komplikace. Nejvýraznější byly ve středu, kdy spoje nabíraly zpoždění několika desítek minut. Dopravní podnik pak raději nechal lidi jezdit zadarmo.

Ztráty, které DPCHJ vzniknou, bude jeho vedení řešit s firmou, která dodala zatím nepříliš dobře fungující systém.

Kolaps dopravy vyvolal nevoli u mnoha Chomutováků. Ta se odrážela i v diskuzi na webu Chomutovského deníku (ZDE). Čtenáři vyčítali dopravci leccos, hlavně ale nefunkčnost systému a zmatky. Někteří dokonce vyzývali k bojkotu veřejné dopravy nebo k návratu ke starému systému.
Ředitel dopravního podniku má za to, že potíže při spouštění nového systému potrvají zhruba týden. Cestující by se měli připravit na zpoždění, které budou spoje nabírat kvůli pomalejšímu nastupování.

Nový elektronický systém má v budoucnu zavést spravedlivé jízdné.