„Hledal jsem spíš manažera než policistu. A v tom byl jeden z kandidátů lepší." Tak komentoval svůj návrh na budoucího ředitele městské policie náměstek primátora Marek Hrabáč. Stejně to cítili další čtyři z pěti členů výběrové komise.

Ale to ještě neznamená, že dotyčný ředitelem skutečně bude. Jmenovat ho budou zastupitelé, a to na nejbližším zasedání, v pondělí 22. června. A ti klidně mohou dát přednost někomu jinému. „Já jim budu doporučovat vítěze podle pořadí, které určila výběrová komise," uvedl Hrabáč.

Jména zatím vedení města tají, přestože za týden při jednání zastupitelů už zazní veřejně.

Do finále konkurzu postoupili dva kandidáti. Jeden zevnitř městské policie, druhý „z venku". Podle informací Chomutovského deníku je jím bývalý zaměstnanec celní správy, který má v současné době právní praxi. A právě tomu dala většina přednost. „Odborně se možná bude muset něco doučit, ale jako manažer vystupoval lépe," vysvětlil svou volbu náměstek Hrabáč. „Navíc je nezatížený vztahy uvnitř městské policie, což je pro nového ředitele také výhoda."

Jeho slova potvrdil i Stanislav Mikšovic, další z členů výběrové komise. „Měl sebevědomé vystupování, vypadal jako vůdčí osobnost, věděl, čeho chce dosáhnout," jmenuje důvody pro svou volbu. „A přestože není přímo od policie, měl i dobrý přehled o spolupráci jednotlivých složek integrovaného záchranného systému - s policií či hasiči…"

Pouze jedna členka komise dala naopak přednost člověku, který prostředí mezi strážníky naopak dobře znal a také dokázal popsat potřebné změny.

Městská policie je bez ředitele od konce dubna. Tehdy na funkci rezignoval tehdejší šéf Vít Šulc. Krátce poté vedení města zveřejnilo výsledky auditu, který odhalil skandální praktiky tehdejšího managementu. Šulc pak od městské policie odešel úplně. Stejně jako další dva členové z vedení.

Město už kvůli zjištěným praktikám podalo trestní oznámení na neznámého pachatele pro hrubé porušení povinnosti při správě cizího majetku, zpronevěru a podvod.