Do regálů stačí vyskládat salámy a jogurty a může se otevřít. Oprava bývalého Prioru v Chomutově se chýlí ke konci a už brzy otevře.

Tedy přesněji, už za měsíc. „Otevření je naplánováno na 30. září, termín chceme dodržet,“ říká Radovan Pilich z ostravské firmy Spectrum stores, které obchodní dům patří. Načasování je jasné – investor chce otevřít před Vánoci, kdy lidé nejvíce utrácejí.

Dělníci už finišují, některé obchody jsou už hotové, čekají pouze na zboží a samozřejmě na zákazníky. Prodejních bude třiatřicet. „Zatím jich máme obsazeno devadesát procent, poslední dojednáváme a věřím, že se nám je do otevření podaří naplnit,“ popisuje Radovan Pilich.

Móda, hračky, elektro

Co v obchodním centru s novým názvem Chomutovka nakupující najdou? V přízemí bude supermarket Tesco, přízemí bude patřit módě, nastěhují se do něho například značky Takko, Gate, Orsay, Tally Weijl, CCC Boty a mnohé další.

V Chomutovce bude zboží nabízet i řetězec s elektronikou Euronics, drogerie Teta, obchod otevře i Apollo sport, který se pravděpodobně přesune z budovy bývalé pošty 1, mezi další větší nájemce patří i slovenský prodejce hraček Dráčik. „Pak tam budou i menší servisní jednotky, lékárna, květinové studio, hodinky, zlatník, vinotéka, pekárna Paneria, kavárna a další,“ vyjmenovává Pilich.

V nejvyšším patře budou rychlá občerstvení, ty však otevřou o něco později než samotné obchody. Návštěvníci se budou moci najíst i na venkovní terase s výhledem do parku. Hned při otevření bude dětem k dispozici dětský koutek s mnoha atrakcemi. Kromě nového jména získal Prior i nový vzhled.

Více světla zajistí skleněná „střecha“

Uvnitř je nejvýraznější změnou prosklené atrium. Zedníci vybourali střechu a dovnitř proudí denní světlo. „Nejvyšší patro to jednoznačně oživilo,“ vysvětluje vnitřní proměnu Pilich. Pro Chomutováky budou novinkou i další jezdící schody do nejvyššího patra.

Jak může každý vidět, změnila se i vnější podoba. Starou „mozaikovou“ fasádu vystřídalo zateplení a různobarevné skleněné tabule. Na kovové držáky na střeše přibudou cedule jednotlivých obchodních značek.

Parkoviště první hodiny zdarma

Dokončené je už také parkoviště, které nabídne kolem sto padesáti míst. Vjíždět na něj budou řidiči z vjezdu naproti Komerční bance. „Zavedeme takový systém, aby návštěvníci, co přijedou nakoupit, zaparkovali zadarmo,“ má jasno Pilich.

Znamená to, že parkoviště bude fungovat jako v jiných centrech. Jedna či dvě hodiny budou zdarma, pak se bude platit. „Uvidíme, jak se to osvědčí, těžko teď odhadovat vývoj. Kdyby lidé parkoviště „zneužívali“, uděláme to jinak.“

Narozdíl od „starého“ Prioru bude Chomutovka průchozí. Vycházení bude možné na parkoviště Severočeských dolů, hlavní vchod bude naproti Centralu. Zůstane otevřen i přístup z Palackého ulice, naopak se zavře „věž“, kde dříve byl i výtah. Tamější schodiště bude sloužit pouze jako únikový východ.

Rekonstrukce vyjde Ostraváky, kteří chomutovský obchodní dům koupili v konkursu od bývalého řetězce Prior, zhruba na dvě stě milionů korun.