Zanedlouho se střed města promění v nákupní zónu.

Nový Prior s novým jménem Chomutovka nabídne třiatřicet obchodů. Podle ohlasů čtenářů i z anket vyplývá, že jsou Chomutováci na znovuotevřený obchodní dům zvědaví.

Co do rozmanitosti jednotlivých značek Chomutovka nabídne střední cestu. Některé obchody už lidé znají. Například móda Takko či prodejna hraček Dráčik už fungují v obchodní zóně u Kauflandu, Apollo sport má nyní prodejnu jen pár metrů vedle.

Naopak novými značkami, které zatím v okresu nejsou, budou například Orsay nebo Gate.

Zdá se, že hlavní výhodou Chomutovky nebudou exkluzivní či výjimečné obchodní značky, ale především způsob nakupování.

Pod jednou střechou

Investor spoléhá na to, že zákazníci nakoupí při jednom více věcí. V centru se bude dát sehnat prakticky všechno – od rohlíku přes DVD přehrávač po tričko nebo boty. Komu při tom vyhládne, může si zajít do rychlého občerstvení nebo do kavárny.

O tom, že obchodníci sází na to, že zákazníci stráví v centru několik hodin, vypovídá i zprovoznění velkého dětského koutku.

V Chomutově a vlastně v celém okresu se tak vlastně otevře první „klasické“ obchodní centrum, kde je vše pod jednou střechou. I proto ostarvští investoři nechali probourat strop a postavit další řadu eskalátorů, aby tak oživili dříve tmavé a hůře dostupné nejvyšší patro.

Jako jiná centra

Mnohým připomíná obchodní dům Central v Mostě, kam dojíždí i dost Chomutováků. „Je opravdu hodně podobný mosteckému Centralu, co se vnitřku týče, i složením jmenovaných obchodů,“ napsal jeden z čtenářů Chomutovského deníku.

Co nejvíce obchodů pod jednou střechou je nejsilnějším trendem při výstavbách obchodních center všude v republice. Tak trochu výjimkou je chomutovský Central, který má otevřeno rok. Do obchodů se vstupuje zvenku a rovněž z parkoviště není přímý vstup, zákazníci musí sejít ze střechy dolů.

Pošta, parkoviště

To v Chomutovce odpadne, z parkoviště bude možné jít rovnou nakupovat, takže i větší nákup se přeloží jen z košíku do kufru auta. Je také pravděpodobné, že Chomutovka bude sloužit jako „tranzitní“ obchod, kterým lidé budou procházet při cestě do centra. Další výhodou může být velká pošta, leckdo si může říct, že když už jde pro dopis, může tam i nakoupit.

Těšíte se na nové obchodní centrum? Hlasujte v anketě vpravo!