Klouda převezme po Štáfkové její agendu. Ve vedení města bude metodicky vést odbory a organizace města, které měla na starosti odstoupivší náměstkyně. Věnovat se bude především sociální problematice a technickým službám.

Klouda je chomutovským zastupitelem za ČSSD. „Do funkce druhého náměstka přichází z krajského úřadu, kde pracoval na odboru strategie, přípravy a realizace projektů. Předtím pracoval jako úvěrový a obchodní specialista v jednom z pojišťovacích domů,“ představil nováčka mluvčí Chomutova Tomáš Branda.

Devětatřicetiletý Martin Klouda Štáfkovou vystřídal i v městské radě. Stal se náměstkem i přesto, že byl do té doby „pouze“ zastupitelem, přitom sociální demokraté mají několik lidí i v radě. „Byl jsem vybrán z několika kandidátů,“ komentuje to Klouda.

To potvrzují i jeho kolegové, radní. Petr Husák funkci odmítl již po odchodu Jany Vaňhové na kraj a tentokrát prý také dopředu řekl, že náměstkem být nechce. Stejně tak Jan Mareš zůstává raději v čele Integrované střední škole energetické a na radnici jen jako radní. „Diskutovalo se o několika jménech a rozhodovalo i pracovní postavení a perspektiva každého,“ podotkl jen stručně k tomu, jak výběr kandidáta mezi politiky ČSSD probíhal.

Podle některých spekulací Štáfková odstoupila kvůli soukromým obchodním sporům. Ona však trvá na tom, že jediným důvodem je její špatný zdravotní stav. Jak dlouho bude v neschopnosti, neví. „Dobu léčení nedokážu odhadnout,“ odpověděla v SMS zprávě Deníku.