Už za měsíc se Chomutováci a Jirkováci svezou zbrusu novým kloubovým trolejbusem.

Nový vůz je v jednom ohledu unikátem, je to první nový kloubový trolejbus, který bude brázdit místní silnice od roku 1995, kdy na Chomutovsku poprvé vyjely stroje poháněné elektřinou. „Jde o významný okamžik pro Chomutov a Jirkov,“ uvedl k tomu generální ředitel dopravního podniku Jiří Melničuk.

Trolejbus vyjel z výrobny plzeňské Škody, vyšel na necelých třináct milionů korun. V Chomutově je už od prosince, vozit lidi začne zhruba za měsíc. „Budou probíhat registrační procedury, školení řidičů a dílenských pracovníků. To je časově náročné, jde o zcela nový vůz a navíc se musí postupovat podle přísných podmínek drážního zákona,“ popsal proceduru před ostrým startem Melničuk.

Do provozu vůz vyjede spuštěn někdy ve třetím lednovém týdnu 2010. Ještě předtím ho dopravní podnik ukáže občanům. Pokud do něho lidé nastoupí během chystané zvláštní jízdy, za svezení nic nezaplatí.


Nový trolejbus je nízkopodlažní, dopravní podnik plánuje nákupy dalších nových trolejbusů i autobusů, které zmodernizují zastaralý vozový park chomutovského a jirkovského dopravního podniku. Na provoz linkové a městské dopravy ročně města dávají z rozpočtů miliony korun.