Jedna ze změn, které si příchozí mohli všimnout, souvisí s přestavovanou expozicí dikobrazů. „Začali jsme minulý týden a bude trvat zhruba dva měsíce,“ předeslala ředitelka zooparku Věra Fryčová. Hlavním cílem přestavby je přiblížit tato zajímavá zvířata návštěvníkům o něco více, než je obvyklé. Zatím je trojice dikobrazů schovaná v zázemí, kde pobude, dokud práce neskončí.

Přes zimu byly obnoveny také voliéry pro dravé ptáky. Jsou teď větší. Dravci se do nich vrátí, jakmile skončí se sezením na vejcích.

Strážníci dětem přivezli balíčky plné sladkostí.
Zloděj vzal dětem z chomutovské školky velikonoční výslužku. Strážníci zasáhli

Další část zooparku, která se mění před očima, je nová promenáda. Jedná se o nejrušnější trasu, vedoucí do dětské zoo. Ve spolupráci se zahradní architektkou byla tato část v závěru loňského roku upravena jako přírodní relaxační zóna s mlatovými cestami a odpočinkovými místy. Ty byly v uplynulých dnech doplněny lavičkami a stoly. Návštěvníci se také mohou těšit na květinovou výzdobu a zahradní prvky.

K novinkám, které si lidé mohou užívat už teď, patří projekce v medúzáriu, kde je možné sledovat „tanec“ těchto úchvatných žahavců nejen v barevně nasvícených akváriích, ale i na stěně.

Mohlo by vás zajímat: V Chomutově vyroste lesopark za 10 milionů. Vyplní místo po zbourané škole

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová